MENU

Алла Шлапак: "Монетизація пільг дозволить оптимізувати витрати місцевих бюджетів"

1144 0

Монетизація пільг на основі проекту "картка киянина" вже довела свою ефективність, саме тому великим містам слід переходити на цей сучасний персоналізований платіжний інструмент, який дозволить жителям швидко і зручно користуватися всіма сервісами міста, а владі – оптимізувати маршрути муніципального транспорту й витрати на компенсацію пільг. Таку думку висловила лідер партії "Соціальна справедливість" Алла Шлапак під час зустрічі з журналістами й активістами.

У березні цього року Кабінет Міністрів України передав місцевим органам влади право монетизувати пільги на проїзд у всіх видах міського транспорту, або ж залишити все як є, тобто й надалі розраховуватися з перевізниками за пільговиків з місцевого бюджету в безготівковій формі.

Оскільки постанова Кабміну мала рекомендаційний характер, міста по-різному ставляться до вирішення питання монетизації пільг: одні хвилюються, що суми виплат будуть меншими ніж витрати на пільговиків, інші ж, незважаючи на те, що після децентралізації місцеві бюджети зросли майже вдвічі, скаржаться, що в їх бюджетах не вистачить коштів.

Коментуючи це питання лідер партії "Соціальна справедливість" Алла Шлапак зауважила, що рішення про монетизацію дуже важливо для мегаполісів і великих міст, оскільки саме там колосальний пасажиропотік й зосереджена величезна кількість пільговиків і відповідно, значні витрати на компенсацію їх проїзду з місцевих бюджетів.

Розповідаючи про досвід впровадження проекту "картки киянина" і процес переходу до монетизації пільг на її основі, Алла Шлапак підкреслила, що "монетизація дозволить встановити реальну кількість пільговиків й ефективно вирішити питання з компенсаціями для перевізників: з'явиться статистика перевезень, скільки городян їздить, які маршрути в пріоритеті та як можна їх оптимізувати".

Як ініціатор впровадження проекту в Києві, Алла Шлапак заявила, що соціальна "картка городянина" без сумніву стане корисною для жителів міст України, адже крім повноцінного платіжного інструменту з функцією електронного квитка, картка має ряд додаткових модулів в соціальних сферах: транспортній, комунальній, медичній, торговій, культурній.

Читайте також: Лише один район Львівщини затвердив монетизацію пільг на проїзд: як це буде

Наприклад, за допомогою карти можна буду записатися до лікаря онлайн, зберігати електронну амбулаторну картку, також це можливість спрощеної процедури оформлення субсидій та пільг, єдина платіжка за послуги ЖКГ, за рахунок картки можна буде отримати преференції в культурних і спортивних закладах міста. У торгівельних мережах це буде зручно тому, що мережеві магазини мають свої системи знижок, та не кожна людина носить із собою всі дисконтні картки.

Під час туру по регіонах України глава партії "Соціальна справедливість" Алла Шлапак відвідала Миколаїв, де зустрічалася з жителями міста, пораненими бійцями в госпіталі ветеранів війни, з представниками влади та місцевими активістами. Обговорюючи актуальні міські проблеми, Алла Шлапак поділилася досвідом впровадження проекту соціальної "картки городянина" і процесом переходу до монетизації пільг на її основі. На думку політика, "такому обласному центру як Миколаїв з чисельністю жителів трохи більше мільйона буде достатньо 2-3 років, щоб впровадити "картку миколаївця" і перейти до монетизації пільг на її основі".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини