MENU

Манафорт погодився на угоду зі слідством у "російській справі": чи варто боятися Трампу

2455 0

Колишній керівник передвиборної кампанії Дональда Трампа політтехнолог Пол Манафорт почав переговори з офісом спецпрокурора Роберта Мюллера про визнання своєї провини, щоб уникнути другого судового процесу.

Про це повідомляють джерела телеканалу ABC, агентства Reuters і газети New York Times. Про операцію і її умови планується повідомити сьогодні, в суді.

Спеціальний прокурор Мюллер висував звинувачення проти Манафорта в рамках двох кримінальних справ (адвокати політтехнолога не скористалися правом об'єднати їх в одне провадження).

Перше розглядалося за місцем проживання Манафорта в Олександрії (штат Вірджинія) і в серпні завершилося обвинувальним вироком. Друге буде слухатися в Вашингтоні, причому перші засідання призначено тільки на наступний тиждень.

На 17 вересня запланований відбір присяжних, початок перших слухань по суті – 24 вересня. У другій справі політтехнолога звинувачують в змові проти США, відмиванні понад 30 млн доларів і наданні неправдивих свідчень.

Читайте також: Привычка к безнаказанности. Почему воруют у нас, а судят в США

Також його звинувачують в недотриманні законів про розкриття інформації про лобіювання інтересів України і роботі як незареєстрованого іноземного агента Партії регіонів і екс-президента Віктора Януковича.

Поки неясно, чи буде Манафорт повністю співпрацювати зі слідством і надасть спецпрокурору нову цікаву для нього інформацію, чи він всього лише погодиться з пред'явленими йому звинуваченнями в незаконному лобізмі і відмиванні грошей за лічені дні до суду.

За інформацією ABC, Манафорт і його адвокати провели понад чотири години на переговорах з представниками обвинувачення. Офіс спецпрокурора Мюллера і представники захисту Манафорта відмовилися коментувати ВВС цю інформацію.

У США угода про визнання провини найчастіше передбачає, що слідчі отримують від обвинуваченого цікаву для них інформацію. У той же час, слідчі можуть надати право обвинуваченому визнати свою провину за деякими звинуваченнями і не розголошувати подробиці.

У чому звинувачують Манафорта?

Звинувачення щодо Манафорта висунули в рамках розслідування російського втручання в американську виборчу кампанію 2016 року і можливої змови оточення Трампа з Росією.

Манафорт був учасником найбільш відомого епізоду контактів оточення Трампа з особами, які представляли інтереси російської держави: в червні 2016 року був присутній на зустрічі російських лобістів і юриста Наталії Весельницької з представниками штабу Трампа, включаючи його сина Дональда Трампа-молодшого і зятя Джареда Кушнера.

Сам Трамп неодноразово заявляв, що дізнався про цю подію постфактум і, за його інформацією, основною темою зустрічі було "усиновлення російських дітей".

В оприлюдненому у 2017 році листуванні Дональда Трампа-молодшого з посередником, який організував зустріч, той писав, що Весельницька везе "бруд на Гілларі" в рамках допомоги російської держави Трампу.

Адвокат Дональда Трампа Руді Джуліані раніше заявив виданню Politico, що президент не стурбований тим, що Манафорт може визнати свою провину. За його словами, команда захисників політтехнолога і юристи Трампа перебувають в постійному контакті, вони також уклали угоду про захист, яка передбачає обмін конфіденційною інформацією між сторонами.

Читайте також: США спричинили паніку в Росії

"Ми хочемо, щоб він правильно вчинив стосовно себе. Ми абсолютно не боїмося, що Манафорт буде свідчити проти президента, тому що йому нема про що свідчити, і ми давно вважаємо його гідною людиною", – зауважив Джуліані.

Перша справа Манафорта

Раніше суд присяжних у федеральному суді в Олександрії, штат Вірджинія, визнав Манафорта винним по восьми з 18 пунктів обвинувального висновку по іншій справі.

Манафорта визнали винним за двома з дев'яти пунктів в банківському шахрайстві, за всіма п'ятьма пунктами звинувачення в ухиленні від сплати податків і по одному з чотирьох пунктів в ухиленні від декларування іноземних рахунків.

У цій справі він вперше постав перед судом в кінці жовтня 2017 року і перебував під домашнім арештом до червня 2018 року, після чого був поміщений у в'язницю, коли стало відомо про його спроби вплинути на свідків.

Обвинувачення стверджувало, що Манафорт не сплатив податки щонайменше з 15 млн доларів доходу. Половина звинувачень, пред'явлених Манафорту, стосувалася банківських махінацій – по кожному пункту йому загрожувало до 30 років тюремного ув'язнення.

Читайте также: Да, Пол Манафорт предстал перед судом за преступления в США, но его работа в Украине помогла разрушить эту страну, – The Washington Post

Сторона захисту відмовилася від виклику свідків. Сам Манафорт також відмовився давати свідчення, наполягаючи на власній невинності.

Президент США Дональд Трамп заявив, що вердикт Манафорту – частина "полювання на відьом", розпочатої після президентських виборів 2016 року.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

BBC


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини