MENU

Філарет назвав можливу дату надання Томосу

2884 0

Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив в інтерв'ю "РБК-Україна", опублікованому 17 вересня, що рішення про надання томосу про автокефалію православній церкві в Україні має бути ухвалено на синоді Константинопольської церкви 9-11 жовтня.

Відповідаючи на запитання, які завдання стоять перед двома екзархами Константинопольського патріархату, які прибули в Україну, Філарет сказав: "Насамперед екзархи в розумінні грецької церкви – це представники патріарха або глави церкви".

"У нашому розумінні екзарх – це керівник декількох єпархій, яким у свій час був і я. А ці двоє призначених вселенським патріархом екзархів – архієпископ Даниїл і єпископ Іларіон – мають інше призначення, вони будуть представляти вселенського патріарха в підготовці до майбутнього собору Української церкви. Вони будуть зустрічатися з нами, думаю, і з Українською Автокефальною Православною Церквою, і з Московським патріархатом, і, звичайно, з президентом. Це все відбувається в рамках підготовки до собору, який зберемо ми – ті, хто звернувся до вселенського патріарха з проханням надати томос про автокефалію Української православної церкви. Але собор відбудеться не раніше, ніж пройде синод Константинопольської церкви, який розгляне питання автокефалії та прийме рішення про надання томосу. Найближча сесія синоду очікується 9–11 жовтня", – заявив Філарет.

Читайте також: УПЦ КП прокоментувала антиконстантинопольський демарш РПЦ

За його словами, "собор не може відбутися раніше синоду".

"Спочатку вселенський патріарх приймає рішення про надання томосу, після цього ми скликаємо собор, на соборі фіксується об'єднання всіх трьох церков у єдину помісну автокефальну православну церкву й обирається її предстоятель – патріарх. І тоді вже томос, прийнятий на синоді, буде вручений цьому патріарху", – продовжив глава УПЦ КП.

Він додав, що роль екзархів в Україні – сприяти підготовці собору. "Чи вони, чи хтось інший, уповноважений вселенським патріархом, буде на соборі для його засвідчення. Собор проходитиме за нашими правилами, згідно з нашим статутом... Наша церква буде грати провідну роль, але і дві інші церкви, які беруть участь у соборі, повинні мати своє достоїнство", – сказав патріарх Філарет.

Читайте також: РПЦ у глухому куті перед прийдешньою автокефалією, її погрози – сміховинні

На запитання, чи впевнений він, що вже на жовтневому синоді буде ухвалено рішення про надання томосу, глава УПЦ КП відповів: "Якщо патріарх призначив екзархів, які займаються підготовкою до собору, значить, синод обов'язково буде вирішувати це питання". "Чому призначення екзархів викликало такий ажіотаж? Тому що Москва розуміє: призначення екзархів означає надання томосу, це вже незворотний крок", – додав Філарет.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини