MENU

П'ять навичок сучасного успішного лідера

2501 0

За останні чотири тижні в Україні я виступав на п'яти конференціях і перед трьома радами директорів, дав кілька лекцій і спілкувався з усім керівництвом країни, пише у своєму блозі на "Новому часі" заступник виконавчого директора МВФ Владислав Рашкован. У кулуарах зустрічей студенти й не тільки багато разів ставили запитання, чи відрізняються вимоги до лідерів організацій (приватних або державних) в Україні, США та Європі.

Незважаючи на те, що багато хто хоче почути відповідь, що українські лідери володіють якимось унікальним даром, доступним і затребуваним тільки на наших широтах, моя думка – вимоги до сильних лідерів універсальні. Питання тільки в тому, чи відповідають наші менеджери таким вимогам. Якими ж навичками і вартостями, на мою думку, повинен володіти сильний сучасний лідер?

По-перше, розуміти, як працює організація на системному рівні, й розбиратися в деталях. Тобто не тільки бачити картинку цілком, але й уміти заглиблюватися всередину процесів – керівник повинен глибоко пронизувати променем своєї уваги будь-яке важливе завдання/проблему. У своїй практиці я зустрічався з CEO, які "ходили тільки по верхах" і не могли відповісти на жодне детальне запитання, викликаючи для цього підлеглих. Але є й такі, хто за деревами не бачить лісу, займаючись мікроменеджментом. Потрібно мати правильний баланс таких компетенцій.

Читайте також: Особливості лідерства в бізнесі та суспільно-політичному житті

Уміння конструювати майбутнє в умовах дедалі більшої невизначеності – друга важлива навичка лідера. Саме конструювати, а не передбачати. Як говорив Рей Курцвейл у Києві, ми не можемо знати майбутнє, оскільки немає одного визначеного шляху, але можемо вибирати з багатьох майбутніх, і роль CEO саме в тому, щоб вибирати найкраще майбутнє для організації та робити це системно.

Необхідна навичка виявляти, управляти й ростити таланти. У своєму спілкуванні ыз CEO я часто ставлю запитання про те, яка система управління талантами існує в організації. У кожній другій бесіді в Україні мене чекає багатозначне мовчання у відповідь. Але потім згадується якийсь молодий хлопець, якого недавно відправили на конференцію в Лондон, або чудова дівчина, яку привели за знайомством, – яка ж вона молодчинка. Поки в головах лідерів наших компаній не буде культивуватися повага до талантів і прагнення оточувати себе талантами, ми відставатимемо від усього прогресивного світу.

Читайте також: Політичне лідерство, якого бракує Україні

Володіти емпатією – критично важливо для лідера. Треба вміти з одного боку "побувати в чужих черевиках" (to try others 'shoes) і намагатися в стратегічних і тактичних питаннях мислити як клієнт або конкурент, розуміти їх потреби і раціональність. А з іншого боку, вміти дивитися на себе чужими очима. Повірте, дуже часто те, чим ми є в реальності, якими хочемо здаватися, і те, якими нас бачать інші, – це три великі різниці. І добре, коли ці кола хоча б перетинаються. Успішні лідери чудово це розуміють.

І останнє – DWYSYWD – лідер повинен не тільки вміти переконливо говорити (це важлива, але недостатня властивість), але й на практиці доводити справи до кінця. To make things happen – так само важливо, як і здатність тримати удар (багато хто використовує іншу маскулінну термінологію). Внутрішній настрій на досягнення диференціює успішних і не успішних лідерів.

Упевнений, що ви знаєте таких лідерів в Україні. Поділіться їхніми іменами – нашій молоді критично важливо бачити правильні рольові моделі, щоб уміти відрізняти їх від фігурантів дискусій НАБУ і САП.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини