Як діє правило 50/30/20 для сімейного бюджету
Якщо у вас в родині захворіє людина, яка ймовірність що у вас не вистачить грошей її вилікувати? Дослідження показують, що в 2015 році 14,5% сімей зазнали катастрофічних фінансових витрат на лікування. Тільки в одному році! Майже кожна 7 родина.
Тому важливо розуміти чи правильно ви ведете сімейний бюджет? Чи не забагато витрачаєте на "хотєлки", чи достатньо зберігаєте на випадок хвороби чи звільнення з роботи?
Читайте також: В какой класс школы жизни ходит американцы, украинцы и россияне?
Як рекомендують бюджетувати сімейні витрати американцям? Звичайно, в США ситуація звичайна зовсім інша. Є страхування (не для всіх, але), можна зберігати гроші в банках або фондовому ринку (ймовірність банкрутства банку або девальвації долара досить маленька). Але їхнє правило все одно може бути корисним нам. Тому, що ми маємо зберігати навіть більше ніж американці, тому що у нас безплатна медицина та освіта не дуже працюють, а пенсійна система не забезпечує гідної старості.
В США є правило 50/30/20. Це означає що 50 відсотків свого доходу (до податків) ви маєте витрачати на "необхідні речі" - плату за житло, їжу, комунальні послуги, ліки, авто. Ще 30 відсотків можна витрачати на "хотєлки" - ресторани і бари, подорожі, кіно та театри, різні покупки , включаючи одяг та взуття. І останні 20 відсотків мають іти на заощадження та виплати боргів.
Читайте також: Як зміняться ціни на алкоголь
Мені дуже цікаво який бюджет в українців. Напишіть будь ласка. Я підозрюю, що зазвичай бідніші сім'ї витрачають щось близько 90/5/5, а заможні 30/60/10. Тобто моя гипотеза, що і бідні і багаті українці недостатньо зберігають. Бідні українці живуть в умовах хронічного бюджетного дефіциту, коли у них не вистачає грошей на базові потреби. В той час як заможні витрачають відносно багато на "хотєлки" і недостатньо заощаджують.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки