Активні люди в країні не захищені: настав час нам самим серйозно думати про побудову системи колективної безпеки
Ситуація із фізичними нападами на активних людей в регіонах ще складніша, ніж виглядає на перший погляд. Бо тут можуть бути присутні як мінімум такі компоненти:
1. Неефективність системи. Правоохоронці та суди погано спрацьовують не тільки у справах нападів на активістів. Нещодавно почула від знайомого адвоката: "а чого дивуватися, я зараз веду справу про педофілію, усі докази на поверхні, і нічого".
Читайте також: В Одесі стріляли в активіста Олега Михайлика
2. Коло безкарності. В країні давно склалася традиція "закриття очей" на незаконні дії людей, які мають якусь вагу. І тому місцевим князькам легко приймати рішення прибрати людину, яка перейшла їм дорогу та заважає певним процесам.
3. Перемикач уваги. Не можна виключати того, що й до всього це технологія. Громадське суспільство мобілізоване навколо проблеми "наших б’ють", влада дискредитована власною безпорадністю. Енергії на інші теми у передвиборчий рік може просто не вистачити.
4. Втрата контролю. Інтенсивність нападів в окремих регіонах, які ще знаходяться в зоні ризику "як вибухонебезпечні" – то сигнали, на які має негайно реагувати центральна влада. Якщо трагедія 2 травня її хоч чогось навчила.
Читайте також: Більшість тих, хто сидить на владних стільцях, активістів ненавидять, – Казанжи
У будь-якому разі висновок невтішний – активні люди в країні не захищені, і настав час нам самим серйозно думати про побудову системи колективної безпеки.
У вівторок буду в Одесі. Якщо вдасться, провідаю Олег Михайлик. Бажаю йому скорішого одужання, його ще чекає операція по видаленню кулі.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки