MENU

Українцям варто припинити тішити себе думкою про геніальне походження та призначення – політолог

3945 0

Шоумен Антін Мухарський вважає, "що більшість населення України – то прості люди, через яких моя країна така саме проста, як шмат липкого сала на ринку у Глевасі, обліплений осінніми мухами". За його словами, прості люди – синонім примітивності, стадного інстинкту, відсутності критичного мислення, середньовічних забобонів та інфантилізму.

Чи дійно ці самі "прості люди" є причиною того, що політична ситуація в державі залишається досить складною, а перемогу на виборах отримують не моральні авторитети, а відверті негідники? Чи все таки не можна таку відповідальність покладати на простих людей? Про в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповідає політолог Василь Лаптійчук: 

"Звичайно, простіше коментувати висловлювання осіб з правовим мисленням. У такому разі, автор би почав з визначення, хто такі, на його думку, «прості люди», а не з потоку власних емоцій "в нікуди".

Хто є "простим" – лицедій, що розбагатів лише тому, що ним вечорами біля телеекранів втішаються невибагливі в естетичних смаках насамперед малоосвічені прошарки населення, чи збіднілий професор?

Бандюк, що захопив заводи-телеканали, чи креативний інженер, що втратив роботу й мусить їхати в Німеччину? Пикатий генерал з впливом на оборону держави й купою краденого майна чи простий солдат/офіцер, що нічого не має, але мусить захищати всіх тих, хто в тилу?

Очевидно, кажучи про "простих людей", автор мав на увазі "більшість від тих громадян України, котрі беруть участь в управлінні державою шляхом прямого волевиявлення (голосування)".

Читайте також: Коротка історія українського націоналізму – яка з його версій буде найдієвішою нині

І тут, ніде правду діти, є певна проблема.

Бо український народ (більшість від тих, хто бере участь у виборах президента й парламенту) дійсно демонструє нездатність до якісного управління державою.

Неспроможність жити за умов демократії, коли кожен має однакове право впливу на майбутнє держави й народу. У цьому контексті доцільно розпочати велику дискусію про внесення змін до законів, котрі визначають, хто в державі матиме право голосу на виборах, а хто – ні.

Бо сьогодні голос колаборанта й сепаратиста "глушить" голос захисника Батьківщини, а голос хабарника чи паразита  – голос чесного громадянина.

Українці (електорат), чи то з почуття якось космічного гумору, чи то з інших причин, схоже, йдуть «знизу».

Хто ще може незмінно обирати лідерами нації злодіїв, лузерів, бандитів і ненажерливих брехунів? А потім хоче випробувати долю, доручивши управління напіврозваленою воюючою державою на краю прірви естрадному клоунові чи співакові (при цьому, зберігаючи традиційні симпатії й до злодіїв у законі й відомих брехунів)?

А керівник уряду без вищої освіти (мова не про диплом), що ще позавчора збирав на периферійному базарі гроші з продавців, – це вінець "економічного розвою української нації".

Українцям варто припинити тішити себе думкою про якесь геніальне походження чи призначення (річки загаджує й ліси вирубує хто – Путін з Порошенком?) і інфантильні сподівання, що хтось з доброго дива прийде й вижене з нашої землі окупантів, а поставитися до себе критичніше.

Як правда й те, що на планеті періодично зникають мови й цілі нації-народи, і якщо такі нації лише створювали проблеми собі й іншим, то, може, це природно?

Зрештою, "прості українці" (громадяни тих країн) в Канаді чи Австралії живуть якісніше, ніж в Україні живуть "прості люди" (більшість від тих, хто бере участь в управлінні державою…).

Читайте також: Українські високопосадовці вводять в оману ООН, підігруючи планам Росії – експерт

А етнічні українці в РФ переважно стали частиною фактично монолітного агресивного електорату, що поставив за мету ліквідацію України.

Принаймні, в РФ "прості люди" знають, чого хочуть, тож вибирають адекватного своїм прагненням політичного лідера. І якщо нашим соціологам вдасться визначити, чого хоче більшість від тих, хто прийде на виборчі дільниці ("прості українці"), то матимемо картину й майбутнього історичного періоду нашої держави або того місця, де вона зараз є.

Переконаний, А.М. щиро вболіває за долю України й усенького народу, воно йому болить, тому  й висловився емоційно і з болем". 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини