MENU

Мистецтво відмови. П'ять способів сказати "ні"

3256 0

Ті, хто не вміють відмовляти, частіше страждають від депресій і вигоряння, пише в блозі НВ Тревіс Бредберрі.

Дослідження Університету Каліфорнії в Сан-Франциско показало: чим складніше вам відмовляти, тим вірогідніше ви будете відчувати стрес, вигоряння і депресію. Для більшості людей відмова є великим викликом. Кожен, хто страждає через величезну кількість зобов'язань, може собі допомогти, слідуючи цим простим радам.

1. Знайдіть своє "так".

Перш, ніж навчитеся говорити "ні", зрозумійте, чому говорите "так", відмовляючись. Адже всяка відмова – це можливість погодитися на щось інше, щось важливіше для вас в довгостроковій перспективі. Ви навряд чи зможете сказати "ні" під тиском, якщо не будете знати напевно, чого дійсно хочете. Коли відчуваєте тиск і здається, ніби піти на поступки простіше, просто подумайте про своє власне "так". Якщо приєднатися до комітету із залучення коштів означає проводити менше часу з дітьми, то, зосередившись на цьому факті, з легкістю скажете "ні" і збережете свої пріоритети.

2. Переспіть з цим.

Всяка відмова – це можливість погодитися на щось важливіше

Навіть якщо подумуєте сказати "так" (і обов'язково – якщо страждаєте сумнівами), попросіть день на роздуми, перш ніж дати відповідь. Сказати "ні" буде набагато простіше, якщо у вас буде час обдумати зобов'язання і зрозуміти, чи зможе ще одне вписатися в графік. За цей час ви також зможете обміркувати найкращий спосіб сказати своє "ні".

Читайте також: Що не варто постити в соцмережі, щоб вам не відмовили в роботі

3. Запакуйте "ні" між двома "так".

Так ваша відмова буде виглядати приємніше. Наприклад, якщо начальник просить попрацювати на вихідних, але у вас вже є непорушні сімейні зобов'язання, поясніть їх шефу (це перше "так"), те, як вони завадять вам прийти на вихідних (це «ні»). А наостанок підтвердіть свою відданість компанії і роботі, запитавши, чи є інший спосіб допомогти, крім як працювати на вихідних (це фінальне "так").

4. Переконайтеся в тому, що дійсно говорите "ні".

Не помиліться. "Ні" – дуже потужне слово, не бійтеся його опанувати. Коли прийде час сказати "ні", уникайте фраз на кшталт "не впевнений" або "не думаю, що зможу". Такі фрази часто сприймаються як "так". Коли потрібно говорити "ні", говоріть.

Читайте також: Майже 40% українських родин постійно собі відмовляють в найнеобхіднішому. ІНФОГРАФІКА

5. Будьте готові повторитися.

Якщо ви говорите "ні", а співрозмовник цього не приймає, найкращий спосіб – повторити...

Повну версію матеріалу читайте на сайті "Новое время".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини