MENU

Багато справ НАБУ розвалюється в суді через брак серйозних доказів – Ігор Попов

2117 0

Попри досягнення, одним з головних викликів для роботи НАБУ залишається відсутність доведених до суду справ на топ-корупціонерів. А з переданих до суду – багато справ розвалюється через брак серйозних доказів.

Про це заявив народний депутат України Ігор Попов в ефірі каналу Newsone, передає From-ua.

Коментуючи ситуацію щодо роботи антикорупційних органів та їх ефективності народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції Ігор Попов зазначив, що є позитивні успіхи, зокрема орган створений і він працює.

"Перші справи передано до суду, але ж питання як оцінювати. – Серед індикаторів для аудиту НАБУ Ігор Попов назвав – кількість справ по ТОП-корупціонерах, які доведені до суду, якість цих справ та сума коштів, які повернуті державному бюджету внаслідок цієї діяльності. За цими показниками за три роки – результати є недостатніми", – зауважив народний депутат.

На його думку, зрив діяльності антикорупційних органів спричинений низкою чинників, зокрема певною мірою винна влада, яка намагається "тиснути" на антикорупційні органи, але й професійність самих органів піддається критиці з боку юристів, адвокатів та незалежних спостерігачів.

Як приклад він навів згадану в студії справу 2016 року про підозру в корупції в Міністерстві оборони при закупівлі палива. Так, 28 вересня цього року Адміністративний апеляційний суд Києва відхилив апеляції НАБУ і Державної аудиторської служби у справі про корупцію в Міністерстві оборони, отже справа розвалилася.

Читайте також: Как остановить войну между НАБУ и САП

"Для доведення  корупційного злочину потрібно передавати до суду беззаперечні докази. До прикладу, записи розмов про планування корупційних дій та арештовані при передачі корупційні кошти. Якщо в справі "залізні" докази, то навіть сумнівний суд не зможе винести виправдувальний вирок. Якщо ж звинувачення базується на аналітичних записках про коливання цін на ринку і потім ці аудиторські висновки ще і визнаються необґрунтованими – таку справу не варто передавати навіть до антикорупційного суду. Потрібно працювати ефективно, тож готуйте справи краще", – резюмував  Ігор Попов.

Як відомо, раніше спеціалізований антикорупційний прокурор Назар Холодницький неодноразово критикував НАБУ за низьку якість підготовки доказової бази в кримінальних провадженнях.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

From-ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини