MENU

Верховна Рада на рік продовжила "особливий статус Донбасу"

3716 0

Народні депутати підтримали пролонгацію закону №9153  про особливий порядок місцевого самоврядування  в окремих районах Донецької та Луганської областей до 31 грудня 2019 року.

За таке рішення проголосували 245 народних депутатів, повідомляє Українська правда.

Перед цим до парламентарів звернулася віце-спікер Ради та представник президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко, яка заявила, що закон носить абсолютно технічний характер і він не зможе вступити в силу, поки російські військові та найманці не покинуть територію України.

"Ми не голосуємо за тіло закону. І більше того, він не може вступити в силу, поки російська армія та російські найманці не заберуться геть і туди не зайдуть "блакитні шоломи", – сказала вона.

Політик додала, що цей закон дозволить депутатам та міжнародним партнерам продовжувати санкційну політику проти Росії, а показати світу, що Україна дотримується домовленостей і прагне повернути свою територію.

Про свою підтримку закону заявили представники фракцій "Народний фронт", БПП, групи "Воля народу" , "Відродження" та "Опозиційного блоку".

Читайте також: Розмови про особливий статус Донбасу – маячня

Зокрема, співголова фракції "Опоблоку" Юрій Бойко заявив, що депутати підтримують закон, оскільки це "надія на мир для всієї держави".

Також він додав, що українська влада має проводити "прямі переговори зі всіма конфліктуючими сторонами".

Бойко зазначив, що якщо хтось боїться за свої рейтинги, то представники Опоблоку готові самі взятися за такі переговори.

Категорично проти підтримки дії закону "про особливий статус Донбасу" заявили представники фракцій "Батьківщина", "Самопомочі" та "Радикальної  партії Ляшка".

За словами представників цих фракцій, вони проти легалізації терористів на Донбасі, шляхом проведення там виборів і проти амністії для злочинців.

Раніше спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер рекомендував українській владі продовжити дію закону про особливий статус окремих районів Донецької і Луганської областей.

Дія норми про особливий статус ОРДЛО спливає в жовтні 2018 року.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомляв, що рішення парламенту про термін дії закону "про особливий статус Донбасу" багато в чому залежатиме від позиції міжнародних партнерів.

6 жовтня 2017 року Верховна Рада продовжила на рік термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, який мав втратити силу 18 жовтня 2017 року.

Читайте також: Референдум про долю окупованого Донбасу

Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону (про особливий порядок місцевого самоврядування), зокрема в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО було ухвалено у вересні 2014 року, він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки.

Його стаття 10 (перехідні положення) встановлює, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. У цій статті також прописано умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі, серед умов – виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, нагляду за виборами, зокрема представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Яна МІЛАНОВА, УП


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини