Політолог: Переважна більшість українців, потрапивши до Верховної Ради, поведе себе як "барни" та "луценки"
Народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Олег Барна обматюкав журналіста після запитання, чому він тричі кнопкодавив під час голосування у парламенті. У Мережі уже стартував флешмоб, метою якого є послати невихованих депутатів на слово з п’яти букв. Чи буде дієвим такий метод? Чи можна присоромити українських депутатів чи їм абсолютно байдуже на громадський осуд? Якщо депутати уже мають таке нахабство на неповагу до ЗМІ, то що буде далі?
Про в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповідає політолог Василь Лаптійчук:
Обматюкав, але ж не вдарив! Стримався. І це може свідчити про певну толерантність обранця з провладної частини парламенту. І ще є простір для самовдосконалення.
Барна міг би стати чудовим парламентарем у Держдумі РФ – там приблизно так само, як і в нас, ставляться і до журналістів, і до виборців. Проте росіяни, хоч в душі такі ж «барни», на людях поводять себе з пресою здебільшого значно стриманіше й цивілізованіше.
Отже, в Держдуму, хоч Барна й лаявся російською, – не взяли б, бо там влада, як-не-як, переймається власним іміджем і зовсім телепнів у свої партійні списки не бере.
Читайте також: Політолог: Поведінка Барни свідчить про те, що наші політики малоосвічені та малокультурні
Тепер і в Україні в списки побояться брати – доведеться з осені 2019 іти працювати або вже зараз "обробляти" якийсь мажоритарний округ – де народу байдуже, що в депутата в голові.
Можливо, саме хамством претендент і сподобається електорату? Не є винятком те, що це якась нова стратегія "Блоку Петра Порошенка". Принаймні, парламентар передав нам атмосферу пропрезидентського оточення.
Парламент, як і влада в цілому, є дзеркальним відображенням суспільства. І тут є дві вірогідні проблеми.
Перша. Суспільства (народи), які (більшістю) незмінно обирають злодіїв, неуків і брехунів керувати розвитком держави-народу, насправді, не є державотворчими і приречені на поступову втрату території, суверенітету, економічних активів, а зрештою культури, національної ідентичності й нарешті Батьківщини.
Друга. Ймовірно, що переважна більшість українського населення, потрапивши у верховну владу, повела б себе точнісінько так, як "барни", "луценки", "розенблати" чи представники інших, не менш "відомих" численних прізвищ.
Сумний приклад "козаків" з Майдану й "комбатів" – тому зайвий доказ. Тобто, друга проблема лише підтверджує першу.
І, можливо, українці лише підходять до межі, по якій почнуться справжні тектонічні зміни, після яких наш з вами світ матиме зовсім інший вигляд.
Читайте також: Українцям варто припинити тішити себе думкою про геніальне походження та призначення – політолог
Флешмоб щодо хама не вплине на його внутрішній світ і переконання. Хіба озлобить. Проте така акція корисна насамперед для журналістів: це як тренінг, як навчання, бо, з уваги на якість "більшості тих, хто ходить на виборчі дільниці", журналістам слід бути готовими до ще яскравіших сюрпризів від "слуг народу".
Лише здатність миттєво згуртовуватись в один кулак і швидко й безжально розтоптати будь-яку нечему від влади може врятувати журналістів від майбутніх образ і розправ. А заодно й допомогти громадянам "розібратися", хто є хто. Як це робить журналістика в усіх нормальних країнах світу.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки