MENU

Політична реклама в Україні вкрай низької якості. Їй не вистачає гостроти та актуальності – політтехнолог

1928 0

Виборча кампанія ще не почалась, а Україну вже заполонили білборди партій і політиків. На агітаційну кампанію вони витрачають величезні кошти. Якщо взяти до уваги рекордну кількість кандидатів на пост майбутнього президента України, а їх уже нараховується більше 30, то можна тільки уявити, яку кількість політичної агітації доведеться бачити та чути українським виборцям. Отож, чи є ефективною політична реклама в Україні? Чи будуть українські виборці голосувати за тих кандидатів, яких "розвісять" на білбордах у малих та великих містах нашої держави?

Про це в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповідає політтехнолог Дмитро Бачевський.

"Ефективність будь-якої реклами, зокрема й зовнішньої, залежить від її якості, актуальності для цільових аудиторій та гостроти. Зазвичай, борди розраховані на підвищення впізнаваності політика чи партії, на привернення уваги тих людей, які не дивляться і не читають новини та мало стежать за політикою, а також для закріплення у свідомості виборців тих політичних месседжів, які їм вже були передані через інші канали комунікації. Проте більшість політичної реклами, особливо зовнішньої, в Україні є вкрай низької якості, вона не зачіпає почуттів виборців, і тому максимум, на що можуть розраховувати замовники такої реклами, – це підвищити рівень впізнаваності політика", – сказав він. 

Читайте також: Вчіться розбиратися у політиках і тих, хто намагається ними стати

За словами політтехнолога, багато політичних діячів роблять помилку, вважаючи, що рівень впізнаваності автоматично конвертується у рейтинг.

"Це не зовсім так, адже є багато політиків, яких знає вся країна, але рейтинг в них – нульовий. Для того, щоб бути ефективною та підвищувати рейтинг політика чи партії, реклама має бити в найбільш больові точки суспільства, чіпляти почуття абсолютної більшості людей", – розповів експерт. 

За словами Бачевського, політична реклама повинна нести цілісні і яскраві короткі меседжі, в яких будуть міститися нагальні загальнонаціональні проблеми та прості шляхи їх вирішення.

"Люди голосують тільки за мрію, і реклама має давати надію на світле майбутнє. Натомість, найчастіше ми бачимо примітивні гасла, які є настільки відірваними від повсякденного буття людей, що повз них проходять з повною байдужістю", – сказав Бачевський.

Політтехнолог наголошує, що для кращого запам’ятовування борди треба розвішувати на кожному кроці: "Але все одно це не вирішить питання рейтингу, якщо месседж, розміщений на борді, не є актуальним та яскравим".

"Приклад партії "Основа", яка завісила своїми бордами всю країну, проте залишається на дні всіх рейтингів, вже став класикою. Проте політики та їхні спонсори продовжують за традицією викидати мільйони на неефективну рекламу, “бо яка ж передвиборча кампанія без бордів”?", – розповів Бачевський. 

Читайте також: Кремль спрямує свої зусилля на отримання контролю над парламентом України – політтехнолог

Політтехнолог говорить, що борд і телереклама – це символ ресурсності політика, спосіб продемонструвати свої можливості та серйозність намірів у поході до влади: "Але, як правило, результати такої кампанії приносять мінімальний результат для рейтингу, а іноді здатні його обвалити – як це сталося колись з відомими "фронтовими" бордами Арсенія Яценюка". 

Дмитро Бачевський підсумував, що сьогодні політичній рекламі не вистачає гостроти, креативності та актуальності. "І тому ця сфера, за рідкими винятками, залишається маргінальною. Всі рейтинги політиків сьогодні побудовані на піарі, і вплив реклами займає в них дуже незначну частку", – сказав він.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини