Кремль спрямує свої зусилля на отримання контролю над парламентом України – політтехнолог
Якщо в нації немає спільної об'єднуючої стратегічної мети, то не можна вимагати від громадян стратегічного мислення.
Про це в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповідає політтехнолог Дмитро Бачевський.
"Сьогодні в нас немає ідеї, яка стала б для всіх дороговказом. Ідея вступу до ЄС – слабка, бо населення погано розуміє, які конкретні економічні переваги принесе така інтеграція. Вступ до НАТО також не став об'єднуючим мотивом української політики. Ідея реформ – дискредитована через тимчасове погіршення рівня життя через війну, їхній поганий інформаційний супровід, помилки влади та потужну критику з боку проросійських сил та опозиції. Відтак значна кількість громадян — розчарована, дезорієнтована та розгублена, вона голосуватиме не за якусь стратегію, не за продовження реформ, а просто проти політичного та економічного курсу чинної влади", – розповідає він.
Читайте також: Технологии раскола украинского общества
За словами політтехнолога, наступні вибори можуть стати суто протестним голосуванням: "Це – ідеальні умови для популістів та реваншу опозиційних та проросійських сил. Ситуація значно ускладнюється тим, що наступні президентські та парламентські вибори стануть останнім шансом для Кремля повернути Україну в мирний спосіб до своєї орбіти. Відтак на наступних виборах будуть задіяні нечувані до того людські, фінансові та інформаційні ресурси і весь арсенал технологій та пропагандистських засобів".
Дмитро Бачевський наголошує, що влада намагатиметься підкреслювати власні успіхи, опозиція – критикуватиме владу за нездатність досягти миру, підвищити рівень життя громадян та провальні з її точки зору реформи.
Політтехнолог також розповідає про роль Кремля в новому політичному сезоні.
Читайте також: Адміністрація президента спробує вивести в другий тур проросійського кандидата – Доній
"Головна мета Кремля – будь-якою ціною переформатувати український політикум та добитися перемоги на парламентських виборах проросійських та тих опозиційних сил, з якими можна домовлятися. Вибори президента є важливими, але не визначальними, адже для встановлення контролю над Україною для Кремля вигідно "розмити" владу та передати основні владні повноваження парламенту, залишивши за президентом церемоніальні функції", – пояснює Бачевський.
Політтехнолог розповідає, що основні зусилля Кремля та його політичних агентів впливу в Україні будуть спрямовані на отримання контролю над парламентом, внесення змін у Конституцію та позбавлення Президента повноважень.
Нагадаємо, що за даними проведених опитувань, близько 70% українців швидше за все візьмуть участь у президентських виборах. Серед тих, хто не планує брати участь у голосуванні, основні причини неучасті, – відсутність гідного кандидата і невіра в те, що їх голос може щось змінити (дані GfK).
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки