MENU

Було б правильним встановити 14 жовтня ще одне свято – свято скасування в Україні законності та правопорядку

3322 0

Чотири роки тому Україна узнала, що таке «жити по-новому» – Верховна Рада прийняла новий Закон України «Про прокуратуру», яким у державі був ліквідований нагляд за дотриманням прав людини та дотриманням законності суб’єктами владних повноважень – правоохоронцями, чиновниками, органами державної влади та місцевого самоврядування. З тим, щоби переконати парламент ухвалити цей закон, під купол Верховної Ради прибув особисто Петро Порошенко, який благав депутатів підтримати законопроект, оскільки він, мовляв, є президентським.

От тільки прізвища президента, який вніс законопроект у Верховну Раду, Порошенко чомусь не назвав. Напевно, тому, що проект нового закону «Про прокуратуру» був розроблений під орудою Андрія Портнова та внесений у Верховну Раду України президентом Віктором Януковичем незадовго до початку акцій протесту – у листопаді 2013 року.

Читайте также: Любую программу может реализовать сильная власть в сильном государстве только при условии поддержки населением, – Кучеренко

Але найцікавіше, що палкими прихильниками законопроекту Януковича-Портнова стали так звані «активісти Майдану», насамперед діячі «Демократичного Альянсу» та «Реанімаційного пакету реформ», які під час акцій протесту носили квіти «Беркуту» та волали «міліція з народом!», а після втечі Януковича стали заробляти на лобіюванні дикунських ідей екс-президента та його головного юриста.

Зокрема «активісти» на кожному розі плескали язиками, що контролювати державних службовців – це не по-європейськи, оскільки чиновники зараз грамотні й самі знають, що закони порушувати не можна. А якщо, мовляв, якийсь державний службовець чи правоохоронець випадково порушить закон, то громадяни завжди можуть подати на нього до суду в дусі кращих європейських традицій та визнати такі дії неправомірними.

Для того, щоби зрозуміти повну абсурдність того, що скоїли «активісти», достатньо замислитись – до кого тепер, після скасування прокурорського нагляду, треба скаржитись військовослужбовцям на порушення законності під час проходження служби? Послідовники пана Портнова з числа «активістів» вважають, щоби солдати мають наймати адвокатів і судитись з військовою частиною, вимагаючи дотримання норм харчового забезпечення чи умов збереження зброї. От тільки є нюанс – до суду громадяни можуть звертатись виключно за захистом СВОЇХ прав та законних інтересів. Тож, якщо гіпотетичний військовослужбовець захотів би через суд примусити командира усунути порушення при обліку набоїв чи збереженні зброї, то він би отримав відмову в задоволенні позову, позаяк ці порушення ніякою мірою не стосуються суб’єктивних прав позивача.

Читайте также: За последние 7 лет Украина с совершенно свободной страны превратилась в "частично свободную" и опустилась на 45 место в рейтинге свободы слова, – FHU

Скасування в Україні прокурорського нагляду за дотриманням прав людини та законності суб’єктами владних повноважень мало катастрофічні наслідки – нечуваний сплеск корупції, пожежі на військових складах, розгул загальнокримінальної злочинності тощо. Тому, думаю, було б правильним встановити 14 жовтня ще одне свято – свято скасування в Україні законності та правопорядку.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Володимир БОЙКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини