MENU

Нам слід легалізувати криптовалюти – нардепка

5484 7

До них можна ставитись по-різному, та факти говорять самі за себе, пише у своєму блозі на "Новому часі" нардепка Оксана Продан. Обсяг світового ринку криптовалют – $200 млрд, обсяг українського ринку – $2,5 млрд, тобто понад 2% нашого ВВПБагато країн розуміють, що це нові можливості.

Японія визнала біткойн, найпопулярнішу криптовалюту, офіційним засобом платежу. Легалізувала криптовалюту й сусідня нам Білорусь. Росія пильно приглядається до блокчейну у фінансах, щоб обійти санкції. Банк Англії працює над упровадженням національної криптовалюти, яка була б прив’язана до фунта стерлінгів. Австрія вже регулює транзакції у криптовалюті. Німеччина визнає біткойни приватними грошима, а їхній центробанк виступає за глобальне регулювання ринку криптовалют. У відповідь Крістін Лаґард заявила, що очолюваний нею МВФ готовий узяти на себе головну роль у цьому напрямку.

Читайте також: Легалізація криптовалюти: бути чи не бути?

А що в Україні?

Менш як рік тому Національний банк, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку й Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг, поставилися до питання криптовалют досить стримано та прохолодно. Мовляв, криптовалюти – це ні гроші, ні валюта, ні цінні папери чи інший платіжний засіб. І при цьому українців попередили про великий ризик будь-яких операцій із криптовалютами. На тлі останніх світових тенденцій тональність змінилася. Тепер в НБУ кажуть: дайте нам відповідь, що таке криптовалюта, й ми почнемо працювати над нормативно-регуляторною базою для банків.

Така відповідь є. У вересні в парламенті був зареєстрований законопроект, де чітко прописані всі терміни. Зокрема, віртуальний актив. "Віртуальними активами" вважаються криптовалюти та токен-активи. У свою чергу, криптовалюта – це віртуальний актив у формі токену, що функціонує як засіб обміну або збереження вартості.

Читайте також: Національна цифрова валюта – навіщо вона Україні

Документ пропонує оподаткування суто операцій з обміну віртуальних активів на валютні цінності, тобто традиційні гроші. Крім того, не підлягатимуть оподаткуванню операції з обміну віртуального активу одного виду на інший. Також для підприємств буде встановлена пільгова ставка оподаткування прибутку (доходу) від операцій із продажем віртуальних активів – на рівні 5% до 2024 року. Після –18%. Для фізичних осіб ставка залишатиметься незмінною – на рівні 5%.

Легалізація криптовалют створить в Україні передумови для побудови цивілізованого та конкурентного ринку віртуальних активів, від якого виграють усі. Як українці, так і зовнішні інвестори. Віртуальне стане реальним і приноситиме користь усім – власникам криптовалют, звичайним громадянам та українській економіці. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини