MENU

Гарячу воду відключили – але заплати більше. ФОТОФАКТ

3289 0

Майже 6 місяців у 70% споживачів міста Києва не було централізованого гарячого водопостачання. Звичайно, багато споживачів купили бойлери. Вартість бойлера від 2 000 – 3 000 грн.

Далі за допомогою бойлера отримували гарячу воду і платили більше за електроенергію (по лічильнику). Таким чином споживачі використовували додатково 50-100 кВт-год у міс і оплачували відповідно більші рахунки за електроенергію.

Читайте також: Как киевляне смогут уменьшить платежи за отопление

Якщо у споживача є лічильники на газ, то на цьому його історія закінується. Але у Києві менше 25% квартир мають лічильники, решта 75% – по нормах (тут справедливі претензії до Киівгазу, який, до речі, у власності міста).

А для усіх споживачів без лічильників діє правило: якщо у тебе централізоване гаряче водопостачання, то твоя норма на газ вважається 3,3 м.куб. А якщо немає гарячої води, то нормою вважається 5,4 м.куб. Тут закладена логіка, що споживач тоді у кастрюлях гріє воду на газовій плиті.

Читайте також: Газ по космической цене: сколько будут платить украинцы?

І тепер Київгаз надсилає киянам донарахування у платіжках за газ за весь період, коли не було гарячої води. Тобто за останні майже 6 міс норму 3,3 куба збільшують до 5,3 куба і треба доплатити. Що звичайно, є абсолютно несправедливо по відношенню до споживачів, які не гріли воду на газовій плиті, а користувалися бойлерами. Бо тоді споживач має заплатити двічі – вперше, щоб купити купити бойлер і більше заплатити за е/е. А вдруге – заплатити за підвищені норми на газ. Але все згідно Постанови Уряду, тобто формально по закону, хоча і несправедливо.

Мені дивно, чому багато фейсбук-експертів дурним вважають народ, а не тих, хто придумує та реалізує реформи із таким фінальним ефектом? Впевнений, у Європі порвали би на британський прапор реформаторів, які довели ситуацію спочатку до відсутності у столиці гарячої води, а потім і до подвійної оплати за одне і те саме.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій ГЕРУС


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини