Різниця менталітетів: чим українець від європейця відрізняється
Я багато спілкуюсь з європейцями і бачу шалену різницю менталітету українців та європейців. Всі можуть не знати тонкощі законодавства, але європеєць спочатку проконсультується у юриста, а українець звик жити в краіні нав'язаних йому ілюзій або ним самим придуманих міфів.
Популярним серед бляхерів міфом нині є міф про те, що ніби то можливо один раз ввезти авто на іноземній реєстраціі по схемі "транзит", сплатити по 470-їй статті МКУ штраф 8,5 тисяч грн та потім безперешкодно їздити по Украіні на цих "бляхах" з криком: "За одне порушення двічі не карають!".. Віра в цю ілюзію мені нагадує менталітет дітлахів.. Памятаєте? Нашкодив , а потім закрився рученятами і "Я в домікє! "..
Такі люди прекрасно розуміють, що не можна один раз проїхати на червоне світло, сплатити штраф, а потім постійно їздити на червоний, але впевнені, що один раз сплативши штраф за перевищення терміну "транзиту" можна без перешкод роками їздити на бляхах, не остерігаючись постанов митниці про накладення адміністративних стягнень за порушення митних правил, передбачених ст. 470 Митного кодексу України і не розуміючи, що порушення митних правил, передбачене ст. 470 Митного кодексу України, є триваючим правопорушенням.
Читайте також: ДТП з авто з іноземними номерами: як діяти?
Що таке триваюче правопорушення?
Триваючими визнаються правопорушення, які розпочавшись з будь-якої протиправної дії чи бездіяльності, потім здійснюються безперервно шляхом невиконання обов’язків. Початковим моментом такого діяння може бути активна дія чи бездіяльність, коли винна особа не виконує конкретний покладений на неї обов’язок або виконує його неповністю чи неналежним чином.
Ст. 470 Митного кодексу України передбачено відповідальність за перевищення встановленого ст. 95 цього Кодексу строку доставки товарів.
Тобто, "пересічники", які завозять бляхи в режимі" транзит", а потім кожні 5/10 днів роблять "перезаізд", хоч і створюють черги на кордоні, формально ніяких Законів не порушують, а ось людина, яка задекларувала при в'їзді режим "транзит", а потім не виїхала за кордон через 10 днів, вчиняє триваюче правопорушення.
І навіть сплативши штраф 8,5 тисяч грн людина не отримує індульгенцію та дозвіл кататись на бляхах, бо і надалі продовжує вчиняти триваюче правопорушення!
Читайте також: В Україні знову взялися за євробляхи. Чого очікувати автолюбителям
Згідно визначенню Мін'юсту України триваючими правопорушеннями є проступки, пов'язані з тривалим, безперервним невиконанням обов'язків, передбачених правовою нормою. Відповідно до листа Міністерства юстиції України від 02.08.2013 р. №6802-0-4-13/11, початковим моментом такого діяння може бути активна дія або бездіяльність, коли винний не виконує конкретний покладений на нього обов'язок або виконує його неповністю чи неналежним чином.
Тобто триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, надалі перебуває у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Такі дії безперервно порушують закон протягом якогось часу.
Я спеціально на акцентую увагу на статті 485 МКУ або статті 212 КК, бо і так" Много букв", але обіцяю і про це написати (особливо про 212 статтю Кримінального Кодексу)..
Вибачте, що розвіяв чиїсь ілюзії, але скільки з ми не говорили слова" халва" в роті солодко не стане.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки