ДТП з авто з іноземними номерами: як діяти?
Дорожньо-транспортна пригода (ДТП) – це подія, що виникла в процесі руху механічних транспортних засобів і спричинила за собою загибель або тілесне ушкодження осіб, пошкодження транспортних засобів, споруд, вантажів або інший матеріальний збиток. Це неприємна подія, що може трапитись в житті кожного водія. Проте ситуація набагато ускладнюється, коли винуватцем ДТП є власник автомобіля з іноземними номерами. Це можна пояснити так, що водій ризикує тим, що винуватець аварії просто зникне з місця пригоди. Як мінімізувати ризик та які потрібно вчиняти дії?
За роз’ясненням та юридичною консультацією до нас звернувся житель міста Києва Вадим. Чоловік розповів ситуацію, яка нещодавно склалась із ним на одній із вулиць Голосіївського району Києва. Він не порушував правил дорожнього руху, дотримувався встановленої швидкості руху свого авто, обгін в тій ділянці дороги був заборонений, проте водій автомобіля BMW, який рухався по зустрічній смузі, сподіваючись на удачу, здійснив маневр на обгін та, не розрахувавши швидкість, час і дистанцію, спричинив зіткнення.
Читайте також: Нардеп розповів, як рятувати українців від ДТП
Вадим спробував розібрати та запам’ятати номерний знак, проте їх формат був незвичний для нього, і він зрозумів, що це іноземний номерний знак. Водій-винуватець, залишивши вм’ятину на бампері автомобіля Вадима, покинув місце дорожньо-транспортної пригоди. Єдине, що відомо потерпілому: номерний знак та ДТП зафіксовані на відеореєстраторі.
Як діяти в даній ситуації? Як мінімізувати ризики? Отримати компенсацію?
Ваш автомобіль повинен знаходитись на тому ж місці, де була скоєна дорожньо-транспортна пригода. Переміщати його з місця аварії до прибуття поліції і страхових агентів не можна.
До приїзду співробітників поліції спробуйте знайти людей, які бачили всю картину події з боку. Постарайтеся домовитися з цими людьми про засвідчення аварії і обов'язково запишіть їхні контактні дані.
Також до цього моменту важливе значення має фіксування обставин та наслідків ДТП: зйомка з відеореєстратора, фотографії з різних ракурсів свого автомобіля, його пошкодження, місце скоєння ДТП, а ще добре було б зробити відеоогляд із коментуванням дійсності. Це знадобиться не тільки під час розгляду в суді, але й також як матеріал для проведення експертизи та вирішення ряду питань. Контролюйте процес складання протоколу поліцією, вносіть поправки, доповнення, уточнюйте дані, перевіряйте все, що написано, долучайте матеріали про факт винуватості водія іноземного транспортного засобу.
Як діяти в ситуації, коли потрібно знайти власника незареєстрованого авто, аби той відшкодував збитки. Вирішити цю проблему надзвичайно складно, але при бажанні та наявності бюджету – реально. Ось декілька порад:
Здійснити запит до митних органів. У цьому Вам допоможе фото номерного знака та адвокат. Можна дізнатися, хто ввозив авто (юридична особа чи фізична особа-підприємець). Запит Вашого адвоката дасть гарантію на те, що Вам нададуть відповідь у п'ятиденний термін. Перевірте, чи застрахований автомобіль згідно з полісом «Зелена картка». Це поліс страхування для автомобілів із іноземною реєстрацією, територія дії якого поширюється і на Україну. Також пошук за цим полісом зможе допомогти відшукати власника авто на іноземних номерах. Здійснити запит до Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ).
Це єдине об'єднання страховиків, які здійснюють обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за шкоду, заподіяну третім особам. Членство страховиків у МТСБУ є неодмінною умовою здійснення діяльності щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. МТСБУ – це непідприємницька (неприбуткова) організація, яка здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», законодавства України та свого Статуту. Це об'єднання здійснює виплату страхового відшкодування потерпілому в ДТП (якщо потерпілий на момент ДТП мав поліс страхування) на загальних підставах, відповідно до п.41.1 ст.41 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».
Читайте також: В Україні знову взялися за євробляхи. Чого очікувати автолюбителям
Звісно, що будь-який з вищезгаданих способів вирішення проблеми вимагає зусиль, терпіння та наявності важливих даних. Від життєвих ситуацій ніхто не застрахований, тому потрібно знати, як діяти, якщо вони настали.
Знайте і захищайте свої права разом із Мін'юстом!
За правовою консультацією та допомогою безкоштовного адвоката від держави звертайтесь до правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» 0800213103.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки