MENU

Молодь України оцінює одностатеві сексуальні стосунки гірше, ніж аборт та хабарництво. РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ

4003 4

Україна майбутнього – моноетнічна держава. Абсолютна більшість опитаної молоді назвала себе українцями за національністю — 95% (на Півдні таких 94%, на Сході — 88%), росіянами — тільки 2% (на Півдні — 4%, на Сході — 8%).

Половина молодих українців молиться. Найбільше віруючої молоді на Заході України, де традиційно церква має великий вплив на сім’ю, найменше — на Півдні та на Сході.

Молодь радше не довіряє ЄС. Абсолютна більшість української молоді —60% — вважає, що Україна має вступити до Європейського Союзу. Але при цьому лише третина молоді (29%) довіряє ЄС, 28% не довіряє і 31% — ані довіряє, ані не довіряє. Тільки 32% молоді України повною мірою почуваються європейцями.

Молодь України оцінює одностатеві сексуальні стосунки гірше, ніж аборт, ухилення від сплати податків та хабарництво.

Дискримінація майже відсутня. 90% респондентів ніколи не зазнавали дискримінації щодо себе ані за політичні переконання, ані за мову спілкування, ані за сексуальну орієнтацію, ані за віросповідання, ані за соціальну активність чи етнічне походження.

Читайте також: Соцопитування: у чесність президентських виборів вірить лише 17% українців, але переважна більшість все одно буде голосувати

Українська молодь віддає перевагу офіційному оформленню відносин, а шлюби після 30 років, особливо для жінок, сприймають як аномалію. Найкращим віком для одруження і народження дітей вважають 25 років. Абсолютна більшість (86%) бачить своє майбутнє «у шлюбі з дітьми». 48% заявили, що планують або хотіли б мати двох дітей.

Росія не має впливу через медіа. Молодь надає перевагу українським телепрограмам (49%), а не російським (2%) чи західним (1%). Навіть на Сході та Півдні України російське телебачення популярне лише серед 4% та 1% молодих людей відповідно.

Рівень повної довіри до МВФ становить 4%; якщо додати 10% респондентів, які скоріше довіряють МВФ, то вийде 14%, що є найнижчим показником. Натомість рівень недовіри становить 39% (20% повністю не довіряють, 19% скоріше не довіряють),

92% української молоді не вживають легких наркотиків. Найменше тих, хто ніколи не вживає наркотиків, проживає у Києві — 86% та на Сході України — 83%.

84% опитаних зазначили, що належать до тієї чи іншої конфесії (76% визначили себе як православних). Однак відсоток тих, хто назвав Бога серед важливих речей у своєму житті, становить лише 65%. 13% респондентів вважають себе атеїстами. Для прикладу, віруючі серед молоді у Греції складають 95%, у Швеції — 60%, у Росії — 57%, у Німеччині — 53%.

До засуджених та наркоманів молодь ставиться «дуже погано» — 71% та 59% відповідно. На третьому місці за негативним ставленням — сексуальні меншини: 40% української молоді зовсім не хотіли б бачити гомосексуалів своїми сусідами. Єдина включена до опитування національна група, що не користується довірою молоді, — роми: зовсім погано або погано до мешкання по сусідству з ними ставляться 56% української молоді. Натомість ставлення до проживання по сусідству з людьми зі США чи ЄС, євреями, внутрішньопереміщеними особами та людьми з Росії здебільшого позитивне.

Читайте також: Як вас дурять, або Хто кого підтримує в українській політиці

Переважна більшість молодих українців не погоджуються з тим, щоб Україна приймала більше біженців та іммігрантів: 43 % категорично не погоджуються, а 45% скоріше не погоджується.

На думку переважної більшості молодих українців, більшість із вразливих груп в Україні мають достатньо прав. До таких груп належать жінки (69% респондентів вважають, що жінки мають достатньо прав), релігійні люди (67%), етнічні меншини (64%), внутрішньо переміщені особи (57%), діти (57%) та самі молоді люди (54%). Водночас більшість опитаних вважає, що у дітей та молодих людей, тобто у них самих, прав достатньо

3%, зазначила, що категорія «ЛГБТ» має забагато прав. 42% молодих українців вважають, що ЛГБТ мають достатньо прав, 19% — що недостатньо, 27% не змогли відповісти на це питання.

Джерело – дослідження на замовлення фонду Фрідріха Еберта, 14-29 років, 2000 чоловік.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ігор ЛУЦЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини