MENU

Як вас дурять, або Хто кого підтримує в українській політиці

3052 0

Рубрика "як вас дурять" сьогодні виходить за спонсорством моїх читачів, які мене уже... затарабанили в приваті вимогами негайно прокоментувати і детально пояснити.

Уже кілька днів з кожного утюга звучить "сенсаційна новина", що Віктор Медведчук офіційно підтримав Юлію Тимошенко, яка, в свою чергу, пообіцяла бути "більш гнучкою" стосовно політики Кремля. І тут же посилання на газету The Independent.

Тут треба чітко знати: газета The Independent належить російському олігарху, медіа-магнату Олексію Лебедеву. Він уже брав участь в антитимошенківській кампанії – коли його газета надрукувала "абсолютно точні відомості" про знайдене в британських банках золото Тимошенко. Тоді теж порохоботи охоче носили в зубах публікацію звідти і патетично завивали про "мільярд, украдений у манюпасів". Мільярда в підсумку не знайшли і "тема" заглохла.

Читайте також: Соцопитування: у чесність президентських виборів вірить лише 17% українців, але переважна більшість все одно буде голосувати

Рівно так само треба ставитись і до цього інтерв'ю Медведчука. Воно не переслідує цілі інформувати, а є частиною політичної кампанії. В даному випадку ця кампанія представляє собою доволі примітивну реалізацію 26 стратагеми Сунь Цзи – "показуючи на тутове дерево, лаяти акацію".

Отже, давайте звернімось до оригіналу статті в The Independent. Ось поабзацно фрагмент, де говориться про Тимошенко:

"President Petro Poroshenko is basing his appeal on a traditionalist and militaristic call – “army, language and faith” read his posters. Yulia Tymoshenko, the phoenix of Ukrainian politics, is offering her voters the promise of a “new social pact”. Ms Tymoshenko is the undoubted favourite in the campaign, having led major polls for over a year. But a third candidate such as former minister of defence Anatoliy Hrytsenko and the chart-topping rockstar, but yet-to-declare Svyatoslav Vakarchuk, may yet have a chance".

Перш за все, необхідно зауважити, що стаття не представляє собою інтерв'ю. Це його вільне викладення, зроблене журналістом Олівером Керроттом. Відповідно, в ній частина – думки самого Керротта, а частина – цитати Медведчука.

Перший абзац представляє собою диспозицію українських виборів, викладених Керроттом:

– Президент Петро Порошенко апелює до традиційної мілітаристської риторики – "армія, мова, віра", як пишуть його постери. Юлія Тимошенко, фенікс української політики, пропонує своїм виборцям обіцянку "нового соціального договору". Вона є беззаперечним фаворитом кампанії, очолюючи рейтинги більше року. Однак існують треті кандидати, такі як бувший міністр оборони Гриценко та рок-зірка і очільник чартів Вячеслав Вакарчук, який своїх амбіцій ще не виявив, але може мати шанси.

Перший висновок: Медведчук не називав Тимошенко фаворитом. Це слова журналіста. Перекладаємо другий абзац.

"Mr Medvedchuk offered some endorsement for the “focused” and “well-prepared” Yulia Tymoshenko, who would fight “with every fibre” for the prize. In a run-off between Mr Hrystenko and Ms Tymoshenko, for example, it was “clear” the electorate should choose Ms Tymoshenko".

– Пан Медведчук виявив невеличке схвалення стосовно "сфокусованості" та "підготовленості" Юлії Тимошенко, яка буде битись "з усіх сил" за приз. В зіткненні між Гриценко та пані Тимошенко, наприклад, "цілком ясно", що виборець повинен вибрати Тимошенко. 

Другий висновок: Медведчук не виказував Тимошенко підтримки (тоді було б написано support), а всього тільки схвалив (бо там написано offered some endorsement) її якості як політика. Після чого зробив зауваження, що між Гриценко і Тимошенко краще вибрати останню. Це – все. Підтримки тут нема. Потвердження в наступному абзаці:

"But he insisted there was no political relationship with Yulia: “There is no necessity for this. And we have different political positions".

– Він [Медведчук] також наполіг, що у нього не існує політичних відносин із пані Тимошенко: "В цьому немає жодної потреби. До того ж ми маємо різні політичні погляди"  

Зверніть увагу, Медведчук не просто заперечує підтримку чи спілку із Тимошенко, він "наполягає" (insisted), що відносин немає і прямо стверджує, що у нього і Тимошенко різні погляди. Переходимо до наступного абзаца:

"Some have suggested that Ms Tymoshenko may take a more flexible approach to relations in Moscow. But Mr Medvedchuk, Ukraine’s special representative for humanitarian affairs at the Minsk negotiations, dismissed such a prospect".

– Дехто припускає, що Тимошенко може зайняти більш гнучку позицію стосовно відносин із Москвою. Однак пан Медведчук, спеціальний представник України з гуманітарних питань в Мінському Процессі, заперечив це припущення  

Висновок четвертий: слова про більш гнучку позицію Тимошенко не належать ні Медведчуку, ні журналісту. Це посилання на давно уже існуючий штамп в українському політикумі (який, зауважимо, насаджується методами інформаційної війни уже 10 років). В цьому місці також міститься перший удар по порохоботам. Названа офіційна посада Медведчука: спеціальний представник України з гуманітарних питань в Мінському процесі. Не консультант, не радник – а офіційний представник України. Цікаво, хто його туди міг призначити... Але переходимо до останнього абзацу, де згадується Тимошенко:

"I don’t think she has any better chances than Poroshenko in the Donbass,” he said referring to the conflict. “I don’t see that Tymoshenko has the political will to go after peace any more than Poroshenko."

– "Я не думаю, що вона [Тимошенко] має шанси, кращі за Порошенко, на Донбасі" – сказав він [Медведчук], говорячи про конфлікт. – Я не бачу, щоб Тимошенко мала політичну волю укласти мир, більшу за Порошенко".  

І все. Більше в цій статті Тимошенко не згадується.

Резюме:

– фаворитом виборів Тимошенко назвав британський журналіст;

– Медведчук не виявляв підтримки Тимошенко в своєму інтерв'ю, навпаки, він заявив, що у нього з нею різні позиції.

– слова про гнучку позицію не належать Медведчуку, більше того, він їх ще й додатково заперечив.

Порівняйте це із тим, що вам згодовують засоби масової інформації, контрольовані Банковою. Вони попросту нахабно користуються тим, що ніхто не читав оригінал, і пишуть те, що їм необхідно – а саме, "віртуально парують" Тимошенко і Медведчука. Тобто, показують на тутове дерево, і голосно ругають акацію.

Читайте також: Политолог рассказал, кто из политиков имеет реальную поддержку в стране

Особливо мене вибісили патетичні воплі, що уже заключена угода, і коли Тимошенко стане президентом, то прем'єром стане Медведчук, українській армії накажуть здатись, а Київ дадуть на розграбування донецьким...

Краще б енергію, витрачену на заламування рук, витратили на вивчення англійської і пошуку відповіді на питання – хто ж все-таки призначив Медведчука "спеціальним представником України з гуманітарних питань".

Цікаво, через який час після цього розбору порохоботи почнуть перевзуватись в повітрі, і розповідати, щось в стилі "Медведчук спеціально заперечив підтримку Тимошенко, а насправді – о, брат, ти не повіриш..."?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Вячеслав ІЛЬЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини