MENU

Ахметов продовжує поглинати металургійні підприємства – журналіст

3665 0

Що потрібно для щастя "металургійному королю"? Вертикально інтегрований цикл виробництва: руда-вугілля-кокс-метал.

З 90-х років на те, щоб коронувати себе металургійною короною, претендували три групи: концерн "Енерго" Віктора Нусенкіса, група "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД) Сергія Тарути і Віталя Гайдука та холдинг "Метінвест" Ріната Ахметова.

Їх успіхи залежали від адмінресурсу, який у них був. Стрімко почав Нусенкіс, якого покривав легендарний міністр вугільної промисловості Микола Сургай. До 1994 року його прикривали заступник донецького губернатора Володимир Логвиненко та прокурор Донецької області Генадій Васильєв.

Читайте також: История о том, как украинцев призывают полюбить офшоры и помочь маленькому олигарху

В 1994 році Логвиненко програв вибори донецького губернатора Володимиру Щербаню. І тоді Нусенкіса відтерли власники ІСД – Тарута і Гайдук. Вже їм почали доставатися радянські коксоїіми та металургійні заводи.

Але з 1996 року, після вбивства Євгена Щербаня, почав розвиватись донецький кримінальний офіцер з угрупування Аліка Грека, вбитого роком раніше.

Якийсь час між трьома групами був паритет. Кожна, в час існування адмінресурсу, взяла під контроль шахти, коксохіми, залізорудні кар'єри та метзаводи. Інші гравці з'явились також.

Але 2009 рік відкинув всіх назад у розвитку бізнесу. Тому що всі набралися кредитів, плануючи сталий розвиток. Але криза 2008-2009 року зробила корпорації збитковими на довгі роки. Найкраще всього було Ахметову, тому що 3 2010 року в нього з'явився потужний адмінресурс у вигляді президента Віктора Януковича.

Тарута з Гайдуком були на боці Тимошенко і програли, коли вибори президента виграв Янукович. Нусенкіс посварився зі своїм партнером Васильєвим та ховався від нього в Росії.

Читайте також: Як Порошенко та Ахметов продовжують "дурити" народ на електроенергії

Коли в 2016 році Ахметов отримав новий адмінресурс у вигляді президента Петра Порошенка, це довершило його перемогу.

Не дивлячись на те, що Метінвест знов не врахував "чорного лебідя" у вигляді революції і в 2011-2013 роках понабирався кредитів, все в нього стало гарно.

 Ахметов продовжує поглинати металургійні підприємства. В тому числі – своїх колишніх конкурентів за панівне становище в українській металургії.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Сергій ГОЛОВНЬОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини