Вадим Івченко: Мораторій на землю – це тимчасовий захід. ВІДЕО
Коли в Україні нарешті з'явиться ринок землі, чи буде знято мораторій на продаж землі – про ці та інші питання, які турбують селян, говорили у ефірі "РадіоНВ" з ведучим Дмитром Тузовим.
Народний депутат Вадим Івченко переконаний, що доки не будуть ліквідовані усі страхи, ринок землі не буде справжнім, цивілізованим ринком.
"Якщо сьогодні можна зайти у Держреєстр і забрати у народного депутата квартиру, як можна довіряти такій структурі? Тепер стоїть питання реакції держави – держава у такому випадку створює комісію, комісія приймає документ, потім цей документ розглядається – це бюрократія тягнеться кілька днів, а за цей час власність може бути кілька разів перепродана і ви її більшеніколи не побачите", – каже Івченко.
А тепер уявіть бабусю, яка володіє паєм – в разі незаконного захоплення її власності у неї навіть не буде грошей, аби заплатити за послуги юристу, без якого навіть не буде подано заяву до суду.
"Друге – це взагалі проблема сільського господарства. Так склалося, що сьогодні у нас 85% сільгоспвиробників мають до тисячі гектарів землі в оренді. Ці товаровиробники майже не мають підтримки, не мають кредитів або беруть їх під захмарні відсотки, вони не мають застави, вони навіть не знають, що робитимуть завтра, як працюватимуть, бо відсутня логістика", – зауважив нардеп.
Читайте також: Земля не буде даватися тим, хто не буде на ній працювати, – Вадим Івченко
Івченко переконаний, що треба надавати допомогу тим, кому вона дійсно потрібна: "У нас вже багато років не працює державна політика, а підтримка надається деяким олігархам, миусі їх поіменно знаємо, знаємо, що було у минулому році, і це теж проблема".
"І третє – це ціна. Вона буде залежати від того, що ти будеш вирощувати на землі. Якщо там на землі хтось поставить елеватор, це буде одна ціна, якщо хтось збудує там будинок, це буде друга ціна, а якщо на землі вирощувати кукурудзу –вона дає 200-300 доларів рентабельності, помножте на 5 років – це тисяча доларів.
Івченко переконаний, що мораторій на землю – це тимчасовий захід.
"Ми пропонуємо: давайте сядемо і розпишемо закон про обіг землі. Давайте вирішимо зі структурою обігу землі, чи будуть у нас обмеження чи ні, якщо будуть – Верховна Рада швидше за все не проголосує, бо вона сьогодні представляє латинундистів і олігархів. Якщо у нас будуть місцеві товароборибники і тільки їм буде надаватися ця земля, якщо товаровиробник виїжджає, то ця земля забирається в громади і віддається знову місцевому товаровиробнику. Що робити з арендою? Чи може бути у однієї особи в оренді мільйон гектарів? Що робити з землями під садами? Це називається закон про обіг, де ми маємо усе чітко прописати. Те, що сьогодні пропонується нашими партнерами – фактично є обіг землі в контексті латифундистів, а в контексті маленького аграрія це зовсім інші схеми", – пояснив він.
Політик нагадав, що Україна – єдина країна в світі, де 4 мільйони людей, що виробляють товарну продукцію, не є сільгосптоваровиробниками.
"Ми сьогодні купуємо продукти у супермаркетах – половина з цих овочів, фруктів та м'ямо-молочної продукції виробляється у одноосібних сільгоспгосподарствах. Ця продукція не проходить перевірку на якість, немає контролю Держпродспоживслужбою, нам нічого не відомо про безпечність таких продуктів, але ми це вживаємо. Хто за це відповідає?", – зазначає депутат.
Читайте також: Хто господар урожаю: "Фермер-Агро" та "Щедрі лани Слобожанщини" заявляють про рейдерський напад
Івченко звернув увагу, що держава не створила умови цим людям, щоб хоча б кожен сьомий з цих виробників став товаровиробником: "На сьогодні у нас зайнятих людей у сільському господарстві – 500 тисяч осіб – і це з найкращими чорноземами, в той час, коли в селах проживає 12 мільйонів населення".
"Якщо проаналізувати усі закони, ви не знайдете жодного депутата, який є автором закону про маленькі сільгоспгосподарства, бо маленькі фермери вони депутатими не стають", – вважає депутат.
Докладніше дивіться у відеоматеріалі "РадіоНВ":
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки