MENU

ТОП-5 найкращих книг осені

3307 0

В одній з книжок цього огляду до нас прилетіли інопланетяни, подивилися, як ми живемо, і швиденько вшилися собі. Слідом була споряджена експедиція, щоб переконати – ми не такі, бо заслуговуємо на більшу і довшу увагу до себе.

Решта історій, звісно, кращої думки і про героїв, і про авторів, але неприємний осад, як-то кажуть, залишився. Читаймо, щоби було що обороняти!

Пітер Воттс. Сліпобачення. – К.: Видавництво Жупанського, 2018

За сюжетом цього незвичайного роману, наприкінці ХХІ століття людство, яке і без того стоїть на порозі невідворотних змін, зіштовхується з новою проблемою – першим контактом з космічними прибульцями. Утім, проблема не в тому, що до нас, нарешті, завітали гості, а що ми не виявилися для них ані гостинними господарями, ані гідними ворогами, ані будь-яким, хто заслуговує на погляд із всесвіту.

Читайте також: Письменник: Неможливо написати такий роман, який би із однаковим інтересом читали у Харкові та Львові

Тим паче, що зір – на який людство покладалося протягом мільйонів років своєї земної еволюції, виявився нічого не вартим, коли справа дійшла до комунікації з "іншим", невідомим і чужим. Тож космічний корабель "Тезей" вирушає на пошуки того, хто кілька років тому несподівано відвідав Землю, швидко просканував її у всіх можливих спектрах і так само блискавично зник. Але останньої миті встиг надіслати кудись за межі Сонячної системи сигнал невідомого змісту. І залишається невідомим, з якою метою "інші" здобували інформацію про Землю та її мешканців, водночас уникаючи жодних контактів.

Жан-Мішель Ґенассія. Клуб невиправних оптимістів. – Х.: Віват, 2018

Французька критика назвали цей роман великим, а французькі ліцеїсти вручили авторові Гонкурівську премію. За сюжетом, це Париж початку 60-х, герою роману дванадцять років, і все в його житті: школа, спілкування з батьками – дається важко. Загалом він нічим не відрізняється від однолітків, хіба що багато читає, захоплюється фотографією і має таємний сховок – задню кімнатка паризького бістро. Саме там збираються дивакуваті люди, які втекли з країн соцтабору – вони спілкуються, грають в шахи, чекають, коли вирішиться їхня емігрантська доля. Кімнатку прозвали Клубом невиправних оптимістів, тут лунають анекдоти про Сталіна, байки про Распутіна, розмови про рок-музику, КДБ і ЦРУ, які ведуть зокрема два гомосексуаліста, алкоголік з Ленінграда та інші екзотичні персонажі.

Цікаво, що Париж у романі зображений дуже обмежено, лише для того, щоб визначити місце дії, натомість головне тут – час, який минає з епохи в епоху. Тож разом із юним героєм – на контрасті з "емігрантськими" розмовами про минуле життя –  ми проведемо найближчі чотири роки його життя.

Юрій Винничук. Сестри крові. – Х.: Фоліо, 2018

За сюжетом цього пригодницького роману від головного містифікатора міста Лева, дія відбувається на українському корсарському судні, грозу іспанських галеонів. Головна героїня, яка вимандрувала з попереднього "Аптекаря" цього автора, переодягнена в хлопця, щоб потрапити на корабельну службу, а також заради помсти, адже вбито її рідну сестру. Також розвивається паралельна "міська лінія", в якій бернардинський монастир у Львові став сховищем для "Біблії диявола", на яку полюють одразу кілька зацікавлених осіб – від Папи Римського до шведської королеви, і кожен будь-що-будь прагне її отримати. Історична ж лінія в романі розвивається завдяки черговій містифікаторській ідеї автора роману, а саме – найманих козаків на службі дона Хуана, іспанського принца, а також "Сестрам святої крові", таємничому ордену, який і вимандрував у назву та обкладинку роману. Читачів чекають карколомні пригоди, вбивства, бойовища на суші та на морі, які розгортаються в контексті маловідомої сторінки в історії Галичини 1648 року – обороні Львова від наступу війська, яким командує славний гетьман Богдан Хмельницький.

Діппер і Мейбл і прокляті скарби піратів часу. – Х.: Ранок, 2018

Герої цієї захопливої книжки вирушають на пошуки скарбів Піратів Часу. Їх чекають карколомні та небезпечні пригоди в майбутньому і в минулому – на Дикому Заході і в Середньовіччі. Але найцікавіше в цій історії те, що саме читач може вибрати, куди друзі вирушать далі і що саме робитимуть у наступну мить. Чи будуть вони грабувати потяг, як справжні бандити з вестерна, а чи зустрінуться з драконом в печері. Утім, слід бути обережним, адже у такий спосіб можна привести героїв не лише до скарбів, але й туди, звідки немає виходу, наприклад, у тимчасовій тупик.

Читайте також: Такого надміру графоманії, як сьогодні, наш літпроцес не бачив ніколи – поет

Тож маємо заманливу можливість будувати майбутнє, тобто конструювати сюжет, вибирати місця дії і приймати рішення за самих героїв. Які, слід додати, й без того швидкі та непосидючі. "– Прискорювач активую я! – оголосила Мейбл. – Ця кнопочка така червоненька, і це завжди так красиво! Три… два… один! – вона ляснула по кнопці долонею. На якусь мить здалося, що нічого не відбулося, аж раптом… БУ-У-У-У-У-УМ! З неймовірною, небаченою досі силою, рейсер рвонув уперед. Прискорення було таким, що Діппера і Мейбл втиснуло в сидіння. Зі швидкістю звуку вони промчали повз "Рейсер Ті" і перетнули фінішну лінію. – Ми виграли! – закричала Мейбл. – Вийшло! – підхопив Діппер. Натовп шаленів".

С.Широчин, О.Михайлик, К.Степанець. Невідоме Лівобережжя. 1960–1980-ті. – К., 2018

З цієї книжки читач з подивом виявить не лише споріднені риси між радянським конструктивізмом і європейським Bauhaus, але й дізнається, історію столичної архітектури, і зокрема масового житлового будівництва лівобережного Києва епохи застою. Загалом книга продовжує розповідь авторів про невідомий лівобережний Київ найбільш недооціненого періоду 1960–1980-х років – епохи житлових масивів і типового житлового будівництва. Тож мова про красу і переваги житлових мікрорайонів, їхню історію і творців, революційні технічні новинки того періоду й грандіозні нереалізовані плани та ідеї багаторівневих урбаністичний просторів, що випередили час. Досліджено, як із типових будівель збиралися цілі архітектурні ансамблі, в тому числі – "київський Стоунхендж". У виданні представлено рідкісні архівні фотографії та ескізи, висотні види з дахів і незвичні ракурси, отримані при аерофотозніманні, а також низка унікальних проектних ескізів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ігор БОНДАР-ТЕРЕЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини