MENU

5 порад від Маші Єфросиніної, як правильно поводитися з грошима

1832 1

Позитивно ставитися до грошей і їх витрат – досить складне завдання, незалежно від їх кількості

Тема взаємин з грошима дуже актуальна, тому що часи сильно змінилися. Я ще з тих часів, коли дівчаткам з молоком матері передавалося, що в сім'ю гроші повинен приносити чоловік – здобувач мамонта. Але зараз мамонти всі вимерли, а жінки заявляють про себе дуже активно, багато розвиваються і заробляють. Так, я добре знаю статистику: в нашій країні як і раніше більше заробляють чоловіки, і за одну і ту ж роботу чоловіки отримують на 30% більше. Тому мої поради будуть стосуватися безпосередньо взаємин з грошима: як до них ставитися? Адже це даність нашого світу. Багато у вас їх, мало або ж немає взагалі.

1. Гроші люблять рахунок

Я завжди знаю, скільки у мене в гаманці або на рахунку грошей. Це дає, по-перше, внутрішню дисципліну, відчуття, чим і коли ти можеш розпоряджатися, контроль всього. Самодисципліну я поширюю і на гроші. У якийсь момент це дає можливість розслабитися, в якийсь – зібратися. Краще, коли ви знаєте, скільки у вас є.

Читайте також: 20 речей, які варто зробити в 30 років, щоб в 50 було добре

2. Не витрачати все відразу

Навіть коли я була студенткою, то відкладала маленький шматочок стипендії. Тому що статися може все що завгодно. У мене були випадки, коли я вирушала в двотижневу поїздку і спускала все в перший тиждень, а потім залишалася з десятьма доларами і занедужувала, потрапляла в неприємності – доводилося гроші позичати. Мені здається, що добре, коли якийсь запас у вас є. Витративши все і відразу, ти волею долі опиняєшся в лобовому зіткненні зі своїм життям, коли від тебе необхідні фінансові вливання.

3. Гроші потрібно вкладати

Я ще пам'ятаю, як бабуся тримала в банці або в шкарпетці гроші. А коли я студенткою їхала 26 годин поїздом до Керчі, мама мені казала заховати гроші в білизні і підколоти шпилькою.

Зараз гроші можна вкладати для того, щоб вони працювали. Я говорю про такі вкладення, як освіта. Сьогодні знання можна отримувати в будь-якому віці, і вони монетизуються набагато краще потім. Також вкладати в дітей, в їх навчання. Вкладати в своє дозвілля, задоволення і враження.

Кажуть, коли під кінець будеш згадувати, якою було твоє життя, ти не будеш пам'ятати про суми на рахунках. А будеш пам'ятати емоції і враження.

4. Сімейний бюджет

Часто жінки мене запитують: «Я чимало заробляю. Як зробити так, щоб гроші мого чоловіка були нашими спільними грошима, а зароблені мною – моїми».

Цей стереотип має своє пояснення. Ми всі перебуваємо в тому переломі поколінь, коли раніше нас утримували, а зараз ми можемо заробити самі і хочеться на себе витратити. Я – жінка, що багато заробляє і багато витрачає на себе. Саме на себе, на всю свою діяльність. Ми з моїм чоловіком обговорили важливі моменти нашого сімейного бюджету, на що ми вкладаємо разом і які витрати спільні: сім'я, побут, діти, подорожі. Але якусь частину моїх заробітків я витрачаю на себе – для того, щоб у чоловіка ці гроші не просити. Мені така позиція більше підходить. Жінка, яка вміє себе забезпечити, куди більше застрахована від різних потрясінь: наприклад, коли сім'я розпадається, і жінка залишається одна. Різні бувають ситуації, але якщо ти підстрахована матеріально, то можеш розраховувати на себе.

Повертаючись до сімейного бюджету, ви повинні просто визначити суму, яку вкладаєте. Якщо ж ви взагалі не заробляєте, то це теж предмет для обговорення з чоловіком. Без істерик, криків і «ти повинен». Потрібно розумно, спокійно і конструктивно пояснити, на які витрати вам потрібні гроші.

Читайте також: Дослідження: половина українців економить на розвагах

5. Необхідно давати кишенькові гроші вашим дітям

Кишенькові гроші у дітей повинні бути з того віку, коли вони розуміють, що таке гроші. По-перше, це виховує самодисципліну, свободу і самостійність. Гроші – це певний інструмент ідентифікації дитини з тим, що вона здатна на власні рішення. Краще не засуджувати і не лаяти її за ці рішення. Він повинен знати сам, що йому купити. І якщо вона купить восьмий чохол для телефону і залишиться без грошей – вона буде прекрасно розуміти, що на цукерки їй вже більше ніхто не дасть. Це теж виховання. Я за те, щоб невеликі кишенькові гроші виділялися в повну свободу для витрат дитини.

Тема грошей дуже неоднозначна. У наших реаліях вона може пройти шлях від повної агресії і неприйняття до кричущої жадібності і ненаситності.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Маша ЄФРОСІНІНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини