MENU

Шість проблем столичної патрульної поліції очима самих патрульних

2178 0

Ситуація з патрульною поліцією в Києві на основі кількох розмов із самими патрульними:

1) Патрульних у Києві не вистачає, тому вони невчасно приїжджають на виклики (щоб ви розуміли масштаби, то на величезний Голосіївський район, який починається з Жилянської і закінчується Кончею-Заспою і Теремками, на зміні орієнтовно 10 патрулів). У дні масових заходів у центрі міста, в дні сутичок і масових протестів у "гарячих точках" частину патрулів відряджають туди для забезпечення правопорядку, а тому їх у районах стає ще менше.

2) Патрульні в основному працюють на відпрацювання викликів 102, вибираючи з них найтяжчі злочини, тому на адміністративні порушення реагують за залишковим принципом; із цього випливає і те, що вулиці не патрулюють у вільному режимі, й тому реакції на поточні порушення, які виникають прямо перед очима патрульних, немає (їм немає коли це робити).

Читайте також: Якби не ідеалісти, України зараз узагалі не було б – ніякої. ФОТО

3) Штат патрульної поліції на Київ як мегаполіс мав би бути більшим, але зараз ідеться навіть не про те, щоби збільшувати штат, а проблема виникає в тому, як заповнити поточний. Патрульні звільняються. Нові не хочуть іти на роботу. Причина: велике навантаження на кожного й мала зарплата. Зі слів одного з патрульних, оклад мав би бути хоча б такий, із яким вони йшли на роботу 2015-го року ~ $800. Зараз у результаті інфляції він менший удвічі.

4) На низькооплачувану роботу приходять люди з нижчою кваліфікацією, і якщо на первинному відборі 2014-2015 років ставили високі вимоги до патрульних, мало місце тривале навчання, то зараз радше за все такої високої планки немає. Відповідно, ми знову маємо випадки безпорадності поліції або невміння поводитися в рамках закону.

5) У пікові періоди до патрулювання залучають поліці. охорони (колишнє УДО), спецпідрозділи поліції типу КОРД, також на патрулювання відправляють працівників поліції, які займаються офісною роботою в управлінні патрульної поліції Києва. Відповідно, теж може страждати здатність вирішувати проблеми виклику через іншу "спеціалізацію".

Читайте також: У Харкові затримали поліціянтів, які били пасажирів метро й вимагали гроші. ВІДЕО

6) Питання окладів, розширення штату й покращення роботи поліції лежить на плечах МВС, Кабміну та Верховної Ради. Тому це більше питання політичної волі на проведення повноцінної реформи. Тому поки маємо те, що маємо з усіма наслідками.

Чому ця тема мені не чужа? Тому що одного громадського активізму замало для наведення порядку, а поліція – представники влади, які б мали закріпити поняття верховенства закону. Неробоча поліція призводить до безкарності, виховує почуття безкарності.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Богдан ГДАЛЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини