MENU

Чому ми переїдаємо? Найчастіше чую відповідь, що це єдина радість у житті – лікар

3038 0

Талія як балія, морда як решето, дупа, як цебер — народний опис ожиріння не залишає сумнівів у його негативності.

Негативним є і медичний опис ожиріння: це один з гравців «смертельного квартету» (ожиріння, підвищений артеріальний тиск, гіперліпідемія, інсулінорезистентність). Ожиріння — фактор ризику серцево-судинних і деяких онкологічних захворювань, ознака синдрому Піквіка і причина сонного апное, ожиріння надмірно навантажує суглоби, та й просто важко постійно тягати на собі лишніх 10-20 кг і ходити з задишкою.

Читайте також: Вчені випадково відкрили "білок для схуднення"

Лише 1-2% ожиріння залежать від ендокринних захворювань, 98-99% від переїдання.

Чому ми переїдаємо? Найчастіше я чую відповідь, що це єдина радість у житті. Додам, доступна радість. Якось я звернула увагу, що в Києві на кожному кроці два типи торгових точок: продуктові магазини і аптеки. Символічно.

Ожиріння буває усвідомленою проблемою для жінок, але не з огляду на здоров'я, а як проблема «товарного вигляду». Схуднути, щоб сподобатись. Або навпаки. Колись колега розказувала, як на неї написали скаргу за пораду схуднути, бо «мене чоловік і такою любить». У чоловіків, навпаки, ожиріння є ознакою життєвого успіху (це за соціальними опитуваннями). Та просто подивитись, як швидко розносить пики новоявленим депутатам і топ-чиновникам!

Читайте також: Збалансоване харчування: скільки солі не шкодить вашому організму?

«Черево, як дерево», — задоволено казав мій дід після обіду. І ставив мені, тоді худющій і гандрабатій, у приклад сусідську дівчинку — «як брус». 

А недавній львівський експеримент з «аттракционом невиданной щедрости» продемонстрував, що у нас є дві радості: 1) поїсти, 2) поїсти на шару.

Про наслідки подумаємо завтра.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олена ПИЛИПЧАК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини