Важливе сутнісне нагадування світу про окупований Крим
Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН прийняв оновлений проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і Севастополі, Україна". Після цього голосування проект спрямований на розгляд Генеральної асамблеї ООН.
Документ містить важливі положення щодо українських в’язнів совісті. Про це детально у своїй статті пише заступник глави МЗС Сергій Кислиця: «У резолюції йдеться, що з 2014 року російська влада застосовує тортури, вибиваючи неправдиві свідчення у політично мотивованих справах, а також здійснює незаконні затримання та арешти громадян України. Вперше перелічені імена конкретних українців, яких незаконно утримує Росія. Документ згадує Олега Сенцова, Володимира Балуха, Еміра-Усейна Куку, які голодували. Документ також закликає РФ надати міжнародним експертам з Європейського комітету з питань запобігання катуванням та Міжнародного комітету Червоного хреста, а також українським консульським посадовим особам інформацію про стан здоров’я і умови утримання та доступ до ув’язнених українців. Не менш важливим елементом є заклик до Росії гарантувати українським ув’язненим дотримання їхніх прав відповідно до норм міжнародного права (це стосується і тих, хто оголосив голодування), а також поважати Мінімальні стандартні правила ООН щодо поводження з в'язнями (так звані "Правила Нельсона Мандели")".
Читайте також: Захід шукає лише компроміс для формального врегулювання конфлікту, замість глобального вирішення питання на Донбасі
Також документ робить важливі зауваги щодо статусу Криму. "У документі міститься вимога до міжнародних організацій та спеціалізованих установ ООН позначати в офіційних документах український півострів лише як "Автономна Республіка Крим та місто Севастополь (Україна), які є тимчасово окупованими Російською Федерацією". Тепер на положення резолюції можна посилатись для реагування на неправомірні дії різних "спікерів" та "укладачів карт". А чергове міжнародне визнання факту окупації є гарним аргументом для міжнародних судів. Щодо прав кримчан, то «резолюція вимагає від Російської Федерації припинити практику залучення жителів Криму до участі у її військових операціях, а також зупинити депортації українських громадян з Кримського півострова за те, що вони не набули російського громадянства".
Проти цього документу окрім ворожої РФ голосували Вірменія, Білорусь, Китай, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, Сербія, Таджикистан, Узбекистан.
Тим часом, РФ продовжує свої агресивні дії та спроби їх легалізації. У російській Раді Федерації лякають здатністю «за хвилини» закрити Азовське море українським суднам. Це їх реакція на затримання 15 суден українськими прикордонниками за відвідування портів Криму. Тим часом, не змігши дати слово своїм окупаційним адміністраціям з Донецька та Криму в ООН та ОБСЄ РФ робитиме цю спробу у Європі шляхом відкриття через рік "представництва Криму" у Брюсселі. ЄС вже заявив, що жодного визнання воно мати не буде. Роки окупації йдуть. Влада так і не розробила стратегії деокупації Криму.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки