MENU

Нардеп: Сьогодні у ВР можуть узаконити корупційні схеми, які дозволять чиновникам дерибанити кращі водойми України

1396 1

Цей пост про те, як сьогодні в ВР можуть узаконити корупційні схеми та дати можливість чиновникам на законних підставах подерибанити кращі водойми України між собою.

Розповім я Вам трохи про дно – цього разу дно законодавче. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об'єктів у комплексі з земельними ділянками №3157. – сьогодні може бути проголосований Верховною Радою у другому читанні.

Комітет протидії та запобігання корупції визнав цей законопроект корупціогенним, Висновок можна почитати тут

Але це не є перепоною для того щоб цей треш став Законом, відповідно проектом Закону пропонується внесення змін до статті 51 Водного кодексу України та статей 59, 134 Земельного кодексу України, якими будуть регулюватися питання про можливість надання на умовах оренди громадянам і юридичним особам земельні ділянки для потреб, пов’язаних з користуванням надрами, та спеціального водокористування: "в тому числі використання земельних ділянок власникам діючих меліоративних систем, які забезпечують меліорацію …… та використання води для зрошувальних заходів на зрошуваних землях…." відповідно до отриманих дозволів.

Читайте також: Бокори Чорної Ріки: на Закарпатті відбудовують єдиний у Старому світі Музей лісосплаву. ФОТО

Разом з тим, частину 2 статі 134 Земельного кодексу України доповнено нормою: "надання в оренду земельних ділянок, зайнятих водними об’єктами для рибогосподарських потреб, у тому числі рибництва (аквакультури)" не на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності.

Водний об'єкт – природний або створений штучно елемент довкілля, в якому зосереджуються води (море, річка, озеро, водосховище, ставок, канал, водоносний горизонт).

До рибогосподарських водних об’єктів належать усі поверхневі, територіальні і внутрішні морські води, а також виключна (морська) економічна зона та акваторія в межах континентального шельфу. 

А саме до них належать: Чорне і Азовське моря з лиманами, протоками та затоками, включаючи Сиваш, басейни річок Дніпро, Дністер, Південний Буг, Західного Бугу, Дунаю із лиманами, водосховищами, водойми-охолоджувачі енергетичних об’єктів і технічних водойм, озера.

Читайте також: Про "найкращі" враження від зустрічі з озером Світязь

Рибогосподарські водні об’єкти діляться на три категорії – вища, перша, друга.

Ця законодавча норма, у разі прийняття, нестиме в собі серйозні корупційні ризики, а також конфлікт інтересів щодо посадових осіб усіх гілок органів державної влади, оскільки не на конкурентних засадах можуть надаватися земельні ділянки зайнятих водними об’єктами (для рибогосподарських потреб) вищої та першої категорії для наближених (обраних) осіб, а другої категорії – для решти громадян і юридичних осіб.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Борислав БЕРЕЗА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини