Данія за місяць поборола "євробляхерів", а чому Україна не може?
Податок на автівки в Данії складає 180% від вартості самої машини. Наприклад, якщо ви купуєте автіку за 50 тис, то вона обійдеться вам в 140 тис. Це говорить про що? Що в Данії не менші податки, ніж в Україні. Але датчани, як і інші, захотіли їх обійти і почали завозити машини на норвезькій і швецькій реєстрації. За це в Данії ввели штрафи і таким чином, питання було вирішено за місяць.
Читайте також: Я би хотів, щоб ми уніфікували наше законодавство з європейським. Тоді євробляхери, сподіваюсь, замовкнуть! – Мутскан
В Україні теж зробили можливість розмитнити авто. Особливо тим, хто привіз євробляхи. От вони можуть скористатися таким правом. Але є люди, які сидять на схемах і отримують з кожної машини 500-600 євро за те, що допомагають завозити їх в Україну. Саме вони і незадоволені новим законом про розмитнення, бо позбавляються можливості отримувати надприбутки. А це десятки і сотні мільйонів доларів. От вони хочуть, щоб ці схеми працювали далі.
Але треба розуміти, що податки це те, на що повинна жити держава. Це те, з чого виплачуються пенсії, роблять дороги, робиться інфраструктура, що витрачається на армію, на поліцію і все інше. Податки – це кров держави. Звісно, інше питання, хто і як витрачає ці податки. Це слід контролювати. Але не платити податків – ну так не буває. Інакше така особа працює проти держави. І є закон, згідно якого вона буде відповідати.
Читайте також: "Бляховоди" vs "бляхофоби": хто правий
По євробляхерам податки за розмитнення зменшені до максимуму. Єдине, що там є захист від т.з. брухту, який завозять до України. Це машини, яким більше 15 років, от вони справді стають дуже дорогими. Але це захист від того, щоб сюди не завозили брухт. Я вважаю, що нам взагалі слід налаштувати екологічний коефіцієнт. Екологічний податок є в усіх країнах. Можеш мати будь-яку машину – євро-2, євро-3, євро-4, але якщо вона не підходить під європейські стандарти, платиш більший податок. В Європі працює саме така практика. Якщо машина не екологічна – платиш за неї більше.
Погоджуюсь, що нові автівки у нас коштують дорого, але через конкуренцію на вторинному ринку вони мають значно подешевшати.
Тепер ще щодо кредитів на машини. Для того, щоб зменшились відсоткові ставки, депозити мають лежати під мінімумом відсотків. Щоб кредитні відсотки впали до 2-1,5% – депозити мають бути під 1%. Це теж європейська практика. Одне з іншим пов’язане. У нас хтось готовий до такого? А брати кредит під 3%, а свої гроші класти під 10-15% – це фантазія.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки