MENU

Як Росія використовує енциклопедію Wikipedia, щоб заговорити свої злочини проти України

4783 0

Форма гібридної війни – це не феномен сучасності. Росія уже десятиліттями веде атаки на демократичний світ. Так, зокрема по відношенню до України у людську підсвідомість заклали колоніальне сприйняття. Тому часто можна чути у доволі прогресивних країнах Європи, як застосовуються такі формулювання, як "На Україні". Відповідно у їхньому сприйнятті – це окраїна, котра являється частиною Росії. Коли хтось заперечує, то вони звертаються до відомих інтернет-тлумачників, енциклопедій, які в більшості наповнені російськомовним контентом. Ну і звісно, вони не шукають істини, а просто посилаються на ці джерела, аргументуючи як беззаперечний факт.

Читайте також: Блогер: Главная задача Росстата – врать и не краснеть

Відомо, що за останні чотири роки в Україні відбулося багато змін, прийняті рішення по декомунізації, а також на рівні Президента України прийнято 10-ти річну програму зміцнення української мови. Також прийнятий мовний закон, закон про освіту довкола яких було багато обговорень і критики. Та разом з цим, треба зауважити, що українці все менше використовують російську в побуті. Розмовляти українською стало навіть більше модно, як необхідно. Також часто можна спостерігати, як люди пильнують формулювання, котрі застосовувались, як маркери для знецінення та приниження України. Заперечують їх у корені.

На жаль, сьогодні під впливом російської пропаганди ще багато речей. Візьмемо наприклад всесвітньо відому енциклопедію Wikipedia котрою часто користуються, від школярів до науковців. Задаємо в пошук українською мовою потрібну нам інформацію. Наприклад "Голодомор в Україні", але чомусь отримуємо двомовний фідбек. Та саме цікаве, у шапці якого йде російська пропаганда. Але для Вікіпедії то напевно не принципово. Виходячи з цього, не принциповим можна назвати той факт, що саме російськомовна версія, перекручує сам факт організації прямого геноциду в Україні російською владою. Натомість подається факт, як ніби Голодомор відбувався на всій території колишнього Радянського Союзу і не був штучним явищем. В свою чергу хочу зауважити, що весь світ визнав штучний геноцид українців у ті часи.

Читайте також: Пропагандисти російського телебачення у прямому ефірі обговорили переспективи включення України у склад Росії

До речі, позавчора у Росії відзначилися лицемірною заявою через Голодомор 1932-1933 років в Україні. У МЗС РФ зазначили, що майже сотню років тому, голод зачепив багато народів СРСР, і жодного цілеспрямованого геноциду українського народу не було. Якраз таке саме формулювання і є у Вікіпедії.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Роман РЕВЕДЖУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини