Книги замість університету: як вчитися за допомогою домашньої бібліотеки
Видання The Guardian опублікувало результати дослідження Національного університету Австралії, з яких очевидно, що рівень освіченості випускника школи,який регулярно і багато читає, дорівнює рівню знань бакалавра, який не читає майже взагалі.
У дослідженні було розглянуто результати Програми міжнародної оцінки компетенції дорослих (ОЕСР), дані рівня освіченості 160 тис. людей з 31 країни впродовж 2011-2015 рр.
Читайте також: Чому я не зміг вивчити українську мову
В учасників дослідження запитали, скільки книг вони мали в домашній бібліотечці у віці 16 років, розраховуючи, що одна метрова поличка може вмістити приблизно 40 книжок.
Люди, яким довелося завершити навчання у віці 13-14 років, але які багато читали, мали чіткий «середній» рівень знань, тоді як бакалаври, що майже не читали, ледь дотягують до посереднього рівня. Тож читання в цілому дозволяє отримати більше переваг в самоосвіті.
Читайте також: Письменник: Є кілька причин, чому українська література для підлітків не стає широковідомою
Оптимально прочитати в юності від 80 до 350 книжок, щоб бути достатньо грамотним, хоча в різних країнах цей показник варіюється по-різному. Так в Туреччині кожна сім’я має в середньому 27 книг, у Великобританії – 143, а в Естонії – 218.
У вчених також є припущення, що наявність значної кількості книжок в домі привчає дітей фізично взаємодіяти з речами та об’єктами, а отже частково сприяє цифровій грамотності (вмінню користуватися здобутками сучасних технологій).
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
За матеріалами Yakaboo
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки