MENU

Розпуск архієпископства РПЦ у Західній Європі: що говорить Константинополь

3308 0

Константинопольський патріархат прокоментував ліквідацію архієпископії російських церков у Західній Європі.

Синод Вселенського патріархату 27 листопада 2018 року вирішив скасувати патріарший томос 1999 року, що відповідає пастирським і духовним потребам часу і співвідноситься з канонічним правом.

"Історичні обставини, які призвели до створення такої структури після Жовтневої революції 1917 року сильно змінилися. Сьогоднішнє рішення направлене на подальше зміцнення зв'язків парафій російської традиції з материнською церквою Константинопольського патріархату", – сказано в повідомленні.

Читайте також: В России идет борьба за смену руководства РПЦ – блогер

Вселенський престол буде і надалі забезпечувати і гарантувати збереження літургічної і духовної традиції парафій російської традиції в Західній Європі.

Архієпископія православних російських церков у Західній Європі з центром у Парижі була створена на основі парафій російських емігрантів після революції 1917 року, в 1931 році включена до складу Вселенського патріархату.

Читайте також: Кордони "русского мира" невблаганно звужуються

У 1999 році патріарх Варфоломій підтвердив, що архієпископія перебуває під владою Константинополя. Екзархат має 65 парафій, 11 діючих церков і два монастирі. Основна маса його прихожан зосереджена у Франції.

Переклад з оригіналу на офіційному сайті Вселенської патріархії

Священний Синод Вселенського Патріархату на своєму засіданні 27 листопада 2018 року вирішив скасувати Патріарший Томос 1999 року, яким він надав пастирську допомогу та управління православними парафіями російської традиції в Західній Європі своєму Архієпископу-Екзарху.

Це рішення відповідає пастирським і духовним потребам нашого часу, з великою повагою до канонічного права та нашої духовної відповідальності.

Дійсно, історичні обставини, які призвели до створення такої структури після Жовтневої революції 1917 року, всього сто років тому, сильно змінилися. Ми дякуємо Богові за невпинну мужність, яку ваші громади виявляли згодом у збереженні багатої духовної традиції, що прийшла з Росії після кривавого переслідування нового атеїстичного режиму. Ми особливо раді, що Материнська церква Вселенського Патріархату взяла на себе відповідальність за надання свого канонічної захисту цим громадам і, таким чином, дозволила їм користуватися свободою, при дотриманні церковного порядку, синонімом життя в Святому Дусі.

Сьогоднішнє рішення спрямовано на подальше зміцнення зв'язків парафій руської традиції з Материнської Церквою Константинопольського Патріархату. Кожна з цих громад має духовну спадщину, яку було створено після драматичної історії з переслідуванням і вигнанням і пророчо брало участь в богословському відродженні Православ'я в XX столітті. Саме завдяки особистостям, богословам, філософам, художникам, вихідцям з російської еміграції, православна віра випромінювалася в Західній Європі та за її межами.

Тут ми хочемо заспокоїти благочестивих вірних парафій російської традиції в Західній Європі і їх спільнотах. Завдяки пастирській турботі Вселенський Патріархат вирішив об'єднати та з'єднати парафії з різними Святими містами Вселенського Патріархату в тих країнах, де вони знаходяться. Наша Материнська Церква буде і надалі забезпечувати та гарантувати збереження їх літургійної та духовної традиції. Синовній зв'язок з Константинопольським престолом буде навіть тіснішим, тому що останній хоче продовжувати проявляти свою пастирську милість і свою апостольську турботу про народ Божий, за який він несе відповідальність.

Ми гаряче молимося перед Господом, коли в цей період готуємося зустрічати Його божественне Різдво, щоб ви залишалися вірними Вселенського Патріархату, як і вам віддана Церква Мати Константинополя. Ми щиро сподіваємося, що ви як і раніше є свідками православної віри в Західній Європі через практику чесноти та виконання принципів Євангелія.

Ми також дякуємо Його Високоповажності архієпископу Іоанну Харіопольскому за те, що він вів свої громади з любов'ю та вірністю до цього нового етапу своєї історії, довіряючи благодаті Божій, яка закликає нас «оновлютися духом вашого розуму, і зодягнутися в нову людину, створену по Богу у справедливості й святості правди» (Еф. 4: 23-24).

Нехай благодать Господа нашого Ісуса Христа, любов Бога-Отця і причастя Святого Духа завжди будуть з вами, молитвами Пресвятої Богородиці і всіх святих.

Фанар, 27 листопада 2018 року

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини