Публіцист: Друкована книга у наш час це вже питання смаку
Згідно з новими даними всеукраїнського дослідження Ukrainian Reading Publishing Data 2018, 62% українців прочитали хоча б одну книгу за 2018 рік. Однак існує і сумна статистика – 36% українців не прочитало жодної книги. Причиною назвали відсутність мотивації. Нове дослідження було організоване культурно-видавничим проектом "Читомо" спільно з цифровим видавництвом GUTENBERGZ, а також з Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.
Чи є такі дані свідченням того, що культура читання в українців щороку знижується? Публіцист, краєзнавець, головний редактор газети "Культура і життя" Євген Букет вважає, що 62% – не такий вже й поганий показник.
Про це він розповів в ексклюзивному коментарі для UAINFO.
Читайте також: Як виховати українськомовну дитину в російськомовному оточенні? Поради відомого мовознавця
"Більш, ніж 3/5 українців все-таки читає книги! І це в умовах перенасиченості інформаційного простору, коли щодня ми читаємо інформаційні вивіски, рухомі стрічки на телебаченні, інтернет-сайти, коли ми слухаємо радіо і дивимося телебачення. Зрештою, сучасна людина опрацьовує за рік більше інформації, ніж 100 років тому люди сприймали за все життя! Тому хвилюватися не має причин", – запевнив Євген Букет.
Він відмітив, що кількість назв книжок, які щороку видаються в Україні значно перевищує показники минулого століття.
"Щоправда, наклади кожної такої книжки зменшилися приблизно в 100 разів. На це теж є причини: по-перше – різноманіття. У читача значно розширилися можливості вибору. По-друге – форма. Багато хто (не приховую – навіть я) віддає перевагу електронній книжці замість друкованої. Це економить і площі для зберігання книжок, і менше збирає пилу, і спрощує пошук потрібної інформації. Тому друкована книга – це в наш час уже питання смаку".
Читайте також: Головний редактор газети "Культура і життя" розповів про механізм знищення української преси
Євген Букет переконаний, що книга не зникне. "В цьому вже ні в кого немає сумнівів. Адже наявність друкованих примірників будь-якої творчої праці гарантує її збереження для майбутніх поколінь у книгосховищах. Окрім того, книга поступово стає витвором мистецтва, залишається елементом декору та, зрештою, моду на читання ніхто не відміняє: інтелект, ерудиція, комунікабельність та багато інших якостей, які цінуються в суспільстві, виховує саме любов до читання книг. А людина постійно прагне до пізнання", – сказав він.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки