MENU

Юрист: Бюджет України на 2019 рік – це відкладення реформ для бізнесу та підвищення поборів

1535 0

За воєнним станом швидко стихли дискусії про прийнятий вночі державний бюджет України на 2019 рік. А поза увагою його залишити не можна.

Чому? По-перше, неправильні пріоритети видатків. Кошти на цементування силової держави зростають: МВС +80%, Міністерство юстиції +14%, СБУ +9%. Натомість важливі в умовах війни Міністерства отримають менше коштів: Міністерство закордонних справ -4%, Міністерство інформаційної політики -1%. Видатки на армію у % відношенні є менші, аніж на 2018 рік, зокрема, під скорочення підпали програми забезпечення армії озброєнням та військовою технікою. Урізали видатки і на капітальний ремонт озброєнь. При цьому, Суспільне телебачення недоотримає майже 800 мільйонів гривень, 43% коштів.

Читайте також: О некоторых аспектах военного положения и экономической ситуации

По-друге, корупційні вкраплення. Виділення 1 мільярду гривень на спеціальний "Фонд Президента України", з якого будуть фінансуватися освітні та наукові програми для молоді. Це очевидне закладення прямих коштів на піар та політичну рекламу для чинного президента Порошенка. Політична корупція знайшла своє місце у бюджеті. В проекті бюджету до другого читання з’явилося більше ніж 50 додаткових бюджетних програм. Майже 90% фінансування нових проектів сконцентровано в Дніпропетровській області, місті Київ та Львівській області, що очевидно має політичний підтекст. Крім того, схеми нардепа Яценка з «прокладками для оцінювачів» була ще й легалізована і для нотаріусів.

По-третє, відкладення реформ для бізнесу та підвищення поборів. Податок на виведений капітал випав з бюджету, а отже, бізнесу доведеться чекати на цей прогресивний податок мінімум 1 рік. Закладення 17 мільярдів від приватизації швидше за все стане черговим фейковим джерелом для прибутків. І це при тому, що ми маємо майже 3400 державних підприємств з яких прибутковими є лише 10%. Додатковим ризиком є майбутнє суттєве збільшення видатків на субсидії в умовах необґрунтованого підвищення цін на газ, що, як видається, теж не враховані у бюджеті. Обклали податком ще й усі посилки вартістю понад 100 євро, а, отже, скасовано правило «трьох посилок».

Читайте також: Система налогообложения в Украине: Ни у кого не будет четких правил игры. Коррупционных схем будет все больше

Бюджет був прийнятий в умовах чисельного кнопкодавства. За цей документ свої голоси віддали: 108 депутатів з БПП (не голосували Заліщук, Лещенко, Продан, Ірина Луценко, Каплін), 72 депутатів з Народного фронту (не голосував Дейдей), 18 позафракційних, зокрема, Балоги, Герега, Єднак, Гопко, Жеваго (не голосували всі депутати Свободи, Тарута), підтримали бюджет також 4 депутати з Опозиційного блоку, зокрема, Бахтєєва та Добкін, майже у повному складі за бюджет голосували олігархічні Воля народу та Відродження, майже у повному складі не підтримали бюджет Самопоміч, Батьківщина та радикали Ляшка.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олексый РОГОВИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини