Як в селі Широкому Запорізької області виробляють літаки та навчають майбутніх пілотів
Петро Кияшко
Свого часу голова громади Петро Кияшко запропонував Віталію Яригіну майже 30 гектарів вільної території, заваленої сміттям. Земля була непридатною для ведення сільського господарства. Яригіна пропозиція зацікавила. Ще і тому, якщо чесно, що голова громади не пропонував схеми і брудні оборудки.
От з цього все і почалося.
Сам Віталій Яригін киянин. Закінчив військово-морське училище у тодішньому Ленінграді, а потім ще три вузи, один із яких – Кропивницька льотна академія. Став пілотом сільськогосподарської авіації, заробляв авіаційними хімічними роботами, у тому числі й у селі Широкому.
Приставши на пропозицію голови громади, спочатку зареєстрував ТОВ «Хімічні Авіаційні Авіаційні Технології». Потім збудував спеціальний ангар. І тепер створені умови, які дозволяють виготовляти малі літаки ХіАТ-650. За необхідності можуть виготовляти одночасно до 8 таких літаків. Щоб зібрати один такий літак, потрібно 6 місяців. В колективі працюють 15 спеціалістів.
Читайте також: "Когда же вы, сукины дети отечественного авиапрома, уважать людей будете?! – журналист про "Bravo Airways"
За роки роботи підприємства тут, у Широкому, було випущено кілька десятків таких ХІАТів, частину з них продано за кордон. Жоден з цих літаків не зазнав аварії. Двигун та приладне обладнання купують в США, решта виготовляється на місці. Оскільки усі комплектуючі, крім двигуна, у літака українські, його експлуатація обходиться набагато дешевше, ніж експлуатація зарубіжних аналогів.
Коли на підприємстві вирішили зайнятися випуском легких літаків, виходили з того, що ця галузь найбільш продуктивна тільки із застосуванням сільгоспавіації – для отримання високих врожаїв використовують добрива, які на великих площах вносяться «з неба». Тому Віталій Яригін консультує голову ОТГ та керівника місцевого аграрного підприємства «Широке» щодо ефективних технологій та можливостей збільшення урожаїв на полях громади. Літаки приватної кампанії час від часу орошують поля і, завдяки правильному поливу, з року в рік урожаї різного збіжжя постійно зростають.
І ще тут навчають пілотів цивільної авіації. За минулий рік, наприклад, підготували 72 пілотів. У співпраці з Міністерством інфраструктури приймають на практику студентів профільних закладів. Наразі 39 учнів з різних материків проходять навчання саме тут.
Читайте також: Топ-10 мировых аэропортов с самым большим количеством бесплатных фишек
В планах у пана Віталія та його однодумців створити спеціалізований профільний заклад з навчання льотної справи на 40 студентів.
В Україні навчання пілотів обходиться у 15 тисяч доларів за 5 років, а у США – близько 150 тисяч доларів. Натомість принцип управління у всіх повітряних суден однаковий. Тому випускники цієї льотної школи у Широкому цілком можуть керувати практично будь-яким великим літаком – від «Боїнгу» до аеробусу.
І я не сумніваюсь, що і ця мрія у Віталія Яригіна здійсниться. Чому б не бути льотній академії в селі Широкому, що в Запорізькій області?
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки