Медіа-детокс: як навчитися жити в офлайн
Якщо з кожним днем твій мозок стає схожим на сміттєзвалище, то зайве варто спалити. Інакше цей непотріб і далі буде отруювати й знищувати бажання, цілі, мрії і твою особистість. Спробуй медіа-детокс: відмовся від використання соціальних мереж для того, щоб певним чином очистити себе від зайвої інформації. Ось три причини, щоб спробувати інформаційну дієту.
Концентрація
Помітно, що після залипання в соціальні мережі й перегляду всіх розповідей складно зосередитися на роботі чи навчанні. Кожне завдання вимагає зусиль для концентрації, а твоєї уваги вистачає лише на декілька хвилин.
Це все через те, що твій мозок витратив багато ресурсів, щоб переробити всю ту інформацію, яку він тільки-но отримав. Усе банально: ти заповнив(-ла) більшу частину його оперативної пам’яті непотребом і тепер не можеш зосередитися на важливому.
Заздрість
Люди майже ніколи не виставляють сумні фото й рідко пишуть про скрутні моменти свого життя. І це нормально: людина хоче показувати тільки найкраще, що в неї є. Втім, під час важкого періоду в житті тобі буде здаватися, ніби щасливі цілком усі, крім тебе. Це породжує заздрість, незадоволення своїм життям, а в результаті ти отримаєш іще більший стрес або заробиш депресію.
Читайте також: Всемогутня "кнопка" технічного прогресу
Хибне відчуття радості
Згадай свої відчуття, коли ти востаннє запостив(-ла) фото. Зусилля були колосальні: усе для того, щоб знімок з тобою вийшов красивим. І ти все маєш: хорошу освітленість, яскраву локацію, позу топ-моделі. Фото відредаговане у своєму стилі, а опис такий, що всі письменники світу позаздрять тому, як влучно використані слова. Настав час найбільшої активності користувачів – і ти публікуєш свою світлину.
І ось надходить цей солодкий момент, коли всі починають лайкати твій пост. Радість наповнює тебе від голови до п’ят, ти відчуваєш свою крутість у всіх барвах, а компліменти в коментарях ніби спонукають оновлювати сторінку кожні дві хвилини, щоб бачити нові вподобання та отримувати нову дозу задоволення. Тебе люблять, приймають і вважають гарним(-ою), але отямся: це все у віртуальному світі, а відчуття щастя, радості та успіху може минути вже наступного дня.
Якщо ти впізнаєш себе хоча б в одному пункті, то варто замислитись над тим, щоб провести медіа-детокс, який зробить твій розум ясним і тверезим, допоможе позбутися стресу й відновить жагу до життя.
Три кроки до медіа-детоксу
Видали всі мобільні програми
Так, видали додатки соціальних мереж зі свого смартфона. Це допоможе позбутися постійної спокуси зайти і подивитися нові дописи й розповіді.
Заповни вільний час
Люди часто обирають соціальні мережі через те, що не знають, як правильно провести свій вільний час. Домовся з друзями про зустріч, придбай абонемент до спортзалу, знайди хобі, запишись на майстер-клас або сядь нарешті за книгу, яку давно хочеш прочитати. Запиши свої мрії і подумай, як їх здійснити, зважаючи на те, що ти отримаєш більше часу для роботи над ними.
Насолоджуйся
Відчуй, як це, коли ніхто не знає, де ти, з ким і що робиш. Анонімність нині дуже дорога насолода! Колеги та однокурсники сидять у телефонах, а ти вільний(-а) від цього. Ти живеш для себе, а не для інших, а важливі для тебе моменти залишаються лише твоїми особливими, інтимними й теплими! Хіба не чудово?
Читайте також: Чи потрібна вчителям і учням дружба в соцмережах
Результат
Що воно справді тобі дасть? Свободу, зосередженість, здатність ясніше аналізувати своє життя, енергію для роботи й навчання і жагу до більшого! Тривалість такого детоксу можеш установлювати самостійно, для початку почни з одного тижня.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки