MENU

Секонд-хенд епохи Інстаграму: модні прогнози на 2019 рік

5435 0

Вважаєте магазини секонд-хенду ознакою бідної країни? Думаєте, люди купують вживаний одяг лише від скрути? А як вам таке: купувати вживане та брати речі на прокат – новітній модний тренд!

У 2019 році експерти індустрії очікують справжній вибух на ринку ресейлу та прокату модних речей, а вже за 10 років всесвітній ринок вторинного оберту одягу та аксесуарів може стати більшим за ринок фаст-фешн. Здивовані?

За статистикою, середній споживач у розвинутих країнах купує на 61 % більше одягу, ніж 15 років тому, а строк користування речами скоротився в середньому вдвічі. Ба більше, у Британії середня молода жінка вважає одяг "старим" після того, як вдягнула його лише раз чи два. Страшний модний гріх – бути сфотографованою в одному й тому самому одязі двічі. Раніше тільки весільну сукню не вдягали вдруге. Нині до списку речей, що вдягалися лише раз, може потрапити будь-який буденний светрик.

Читайте також: 20+ советов от стилистов, как носить вещи oversize и не выглядеть "большой"

У якомусь сенсі, можна вважати це поверненням до старовинних модних стандартів XIX сторіччя. У романі Джона Голсуорсі "Сага про Форсайтів" згадується правило, за яким жінка могла вдягнути сукню раз на бал, ще раз – на звану вечерю, а після цього цю сукню можна було носити тільки вдома. Але там йшлося про жінок із дуже заможних родин. Жінки з робочого класу й думати не могли про такі забаганки. Тепер, схоже, ця вічна гонитва за новим убранням поширюється на всі верстви населення.

Бо завдяки соціальним мережам не тільки принцеса чи донька мільйонера, а й будь-яка умовна куховарка може відчути себе в центрі уваги купи людей. Нове вбрання потрібне чи не щодня, аби фотографуватися, викладати фото та збирати лайки. Цінність модних речей не в тому, як довго вони можуть слугувати, а в тому, скільки лайків вони наберуть в Інстаграмі. І тут дуже важливий упізнаваний дизайн та відповідність найсвіжішім трендам.

А ще ж усе це має бути за доступною ціною. Нові модні, трендові речі щотижня задешево! Магазини швидкої моди привчили покупців до цього. Але нове покоління все більш скептично ставиться до концепції фаст-фешн. За опитуваннями, дев’ять із десяти представників генерації Z вважають, що компанії мають ставитися відповідально до споживання природних ресурсів. Молодь переймається проблемами забруднення довкілля набагато більше за своїх батьків.

Тож виходить, що типова молода дівчина бажає нових речей щотижня, задешево та при цьому прагне заощадити природні ресурси та скоротити кількість сміття. Як сумістити такі протилежні бажання? Або дивом, або збільшивши кількість володарок кожної сукні. Тому експерти вже зараз спостерігають значне зростання ринку вживаного одягу та прокату вбрання. І йдеться не тільки про маленькі крамнички, що торгують сукнями своїх господарок та їхніх подружок. Ні, масштаб явища набагато серйозніший. Фахівці кажуть: скоро найвпливовіші фешн-бренди влаштовуватимуть власні майданчики для вторинного продажу їхньої продукції.

На автомобільному ринку давно існує система "трейд-ін": ви повертаєте в салон свою стару машину й купуєте нову частково за рахунок вартості старої. Те саме скоро спостерігатимемо на ринку модних речей. Система кар-шерінгу, яка ще нещодавно здавалася чимось фантастичним, уже стала реальністю. Черга за дрес-шерінгом. Поносила – дай поносити іншим.

Можливість скористатися річчю стає важливішою за володіння. Яка різниця, чи є ти власником відеокамери, чи ні, головне, щоб вона була в тебе в руках у потрібному місці у потрібний момент. Так само і з сукнею чи сумкою: чи є вона твоєю власною, чи ні – це лишається за кадром. У кадрі – модний образ та щаслива усмішка!

І якщо ви вважаєте, що брати модні речі напрокат, аби сфотографуватися – це звичка бідних дівчат із робочих кварталів, що дуже хочуть здаватися кимось, ким насправді вони не є, то ні. Аудиторія таких послуг набагато ширша. Бо ціни зростають невпинно, і це загальна світова реальність, не тільки наша.

Люксові бренди домальовують нулі на своїх цінниках, середня ланка підтягується за ними. Порівняно з 2005 роком ціни на ювелірні прикраси та годинники зросли приблизно вдвічі. Одна з популярних моделей сумок легендарного бренда Louis Vuitton подорожчала майже на 20 % тільки протягом останніх двох років! Тож багаті теж плачуть, і в тих, хто не звик ходити з дешевою сумкою, також може виникнути бажання взяти люксову сумку напрокат, а наступного разу – взяти напрокат нову. Похизуватися модною річчю, викласти фото до соцмереж – і можна вважати, що ця річ свою функцію виконала, несіть нову.

Акуратно загортати дорогоцінну сумочку в папір та ховати в шафу, щоб колись ще онучці послугувала – це вже в минулому. Нове покоління звикло до думки, що попереду на всіх чекає ще безліч нових сумок.

Отже для прокатних сервісів та секонд-хенд магазинів настають зіркові часи. Онлайн комісійні, що продають за 10 % вартості люксові товари, уживані раз чи два, користуються шаленою популярністю. Відомі світові бренди стають партнерами з такими сервісами та пропонують знижки на свої нові товари тим, хто здасть уживані речі цього бренда в такий комісійний. Таким чином бренд не тільки заохочує покупців, а ще й поширює думку, що його речі дуже якісні та витривалі, якщо вживані виглядають як нові.

Читайте также: 7 девушек стритстайла, которым хочется подражать. ФОТО

Інші бренди приймають у споживачів трохи вживані речі свого виробництва, дещо змінюють їх та продають знову за зниженою ціною. Потім звітують перед своїми соціально обізнаними покупцями про скорочення споживання ресурсів та відповідальність за довкілля.

Ще одна модель – онлайн спільноти, у яких передплатники можуть скористатися будь-якою люксовою річчю з величезного асортименту безкоштовно. Якщо річ аж так сподобається, що розлучитися з нею буде неможливо, – клієнт може придбати її. Але більшість чомусь цілком задовольняється можливістю красуватися щоразу в новому вбранні за невелику абонентську плату. Клієнтками таких сервісів залюбки стають небагаті домогосподарки, які ніколи в житті не змогли б собі дозволити придбати люксову сумку. Але так само клієнтками прокату стають і бізнес-леді з семизначними річними доходами. Вони легко можуть купити всі ці речі, але навіщо захаращувати шафи? Та нащо платити тисячі за вбрання, у якому збираєшся вийти в люди лише раз? Розумний вибір – мати на вихід розкішні люксові речі, а заплатити – як за звичайні лахи з мас-маркету.

Деякі молоді бренди, аби завоювати нові ринки, самі пропонують свої речі в користування замість придбання. Так вони знайомлять споживачів зі своїми лінійками та виборюють лояльність і довіру – головні рушійні сили будь-якого бізнесу в наш час.

Поки що ці сервіси – лише перші ластівки, але експерти одностайні в тому, що найближчим часом на нас чекає справжній бум секонд-хендів та прокатів. Саме час й українським брендам поцікавитися цими тенденціями.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Майя ТУЛЬЧИНСЬКА для Opinion


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини