Маємо кардинально повернути аграрну політику обличчям до селян – нардеп
Маємо кардинально повернути аграрну політику обличчям до селян, віддавати державну підтримку дрібним фермерам та особистим селянським господарствам, запровадити правила обмеження у власності та оренді певної кількості землі і лише тоді можемо говорити про майбутній обіг земель сільськогосподарського призначення.
Таку заяву зробив народний депутат Вадим Івченко.
Парламентарій переконаний, що у парламенті, де сьогодні маємо засилля латифундистів та лобістів агрохолдингів, неможливо прийняти європейські правила обігу землі.
Коаліція намагається проштовхнути норму, щодо можливості купівлі однією людиною до 33% землі в одному районі. Намагаються творити земельних феодалів?
"Навіщо запускати ринок коли ми не можемо забезпечити її фінансово? Ми декларуємо що хочемо запровадити обіг землі для людини. Щоб вона мала можливість піти в банк та взяти дешеві кредити. Та фінансово-кредитна система, яку маємо сьогодні, не можне забезпечити навіть 5% обігу сільськогосподарської землі. 5 % – це лише мільйон гектарів. І це 3-5 мільярдів доларів. Ну немає сьогодні в нашій банківській системі таких грошей!", – заявив нардеп.
Читайте також: "Батькивщина" будет голосовать за продление моратория на продажу земли
Івченко зазначив, що за 4 роки провладна коаліція навіть не намагалась прийняти закони, які б допомогли створити чіткі правила гри на земельному ринку: "З однієї сторони всі кажуть, що латифундисти – це погано, з іншої, тиснуть кнопки при голосування за бюджет аби накормити дві латифундії, які чотири роки поспіль забирають майже всю бюджетну підтримку. Для селян не робиться нічого. Селяни не мають статусу сільгосптоваровиробника, не мають пільг, державної підтримки, пенсії".
"Саме для того ми сьогодні і зберігаємо землю, аби латифундисти, які займаються в основному вирощуванням сировини і відправляють її на експорт, щоб вони не скупили всю землю, – додав парламентарій.
Читайте також: Хто і для чого хоче скупити українську землю
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки