Як правильно вибрати червону ікру
Будьте уважними при купівлі червоної ікри. Цього року вдалий сезон для тих, хто займається та купує червону ікру. Такий буває один раз на сім років. Багато ікри навіть у дикій природі. Лосось цьогоріч нерестився на Камчатці. Але більшість ікри, яку ми з вами бачимо на полицях магазинів – це ікра, вирощена в умовах аквакультури, та прибуває до нас із Норвегії. Браконьєрський вилов із кожним роком зменшується через жорстку позицію міжнародної спільноти щодо розподілу вилову.
Найпопулярнішою та більш дешевою є ікра форелі. Найдорожчою серед представлених на полицях українських магазинів є ікра кети через те, що вона живе лише в дикій природі.
Якщо традиційно червону ікру в Україні або для нашої країни фасували в бляшанки по 130 гр., то минулого року з’явились вже баночки по 100 гр. Цього року вже деякі виробники запропонували фасування по 80 гр.
Читайте також: Поради дієтолога: зимові овочі на вашому столі
Зростання вартості ікри відбулось переважно на відсоток девальвації гривні в сезон вилову, тобто з літа 2017 по літо 2018.
Купуючи зараз ікру ми платимо на 10-15% більше, ніж минулоріч.
Найдешевша пропозиція натуральної ікри в магазині сьогодні – 120 грн. за 100 гр. Середня ціна ікри форелі доброї якості – це 140-150 грн. за 100 гр. Кета обійдеться в 240 грн. за 100 гр. Чорна ікра стартує від 1500 грн. за 100 гр.
Уважно перевіряйте терміни придатності ікри, оскільки якщо раніше він завжди складав 12 місяців, то зараз він знизився.
Тому ви можете придбати за немалі гроші неякісну, або що гірше – небезпечну ікру. Термін придатності ікри в склі залишився 12 місяців, як і був завжди. А що стосується упаковки в бляшанці та пластиковій банці, то термін знизився до 3 місяців. Це пов’язано з переходом на використання натуральних і безпечних консервантів. Якщо раніше головним консервантом був уротропін, або Е239, то зараз він виробляється з горобини.
Читайте також: Определены самые опасные для сердца продукты
Минулого року Україна слідом за ЄС заборонила використання небезпечного консерванту, але це призвело до зниження термінів придатності ікри.
– Розочка, як приїдеш додому, подивися в холодильнику, чого ще не вистачає. Я по дорозі додому заїду й куплю.
– Я купила хліб, сир, ковбасу та майонез. У холодильнику не вистачає чорної ікри!
Тому щасливого Різдва та Нового року з ікрою в холодильнику!
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки