MENU

Верховна Рада ухвалила закон про перейменування УПЦ МП

8044 0

Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України (№5309). 

Про це повідомив народний депутат Сергій Висоцький. 

"Парламент 240 голосами підтримав законопроект 5309, який ще два роки тому ми підписували як співавтори у Раді. Він дуже простий – кожна конфесія, релігійний центр якої знаходиться у країні-агресорі повинна чітко вказувати це у назві", – написав він на власній сторінці у Facebook.

Більше ніякого псевдоукраїнського православ`я. Тільки Помістна українська православна церква і тільки РПЦ в Україні як альтернатива незалежному українському православ`ю.

Читайте також: У парламенті зараз гаряче: Новинський намагається зірвати процес переіменування Московського патріархату в Україні – релігієзнавець 

Законом встановлюється, що релігійна організація, яка безпосередньо або як складова частина іншої релігійної організації є частиною релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала територію України, зобов'язана у своїй повній назві, зазначеній  у її статуті, відображати приналежність до релігійної організації за межами України, до якої вона входить, шляхом обов'язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої релігійної організації з можливим додаванням слів "в Україні" та/або позначення свого місця в структурі іноземної релігійної організації.

Входження церкви до такої релігійної організації визначається у разі наявності однієї з трьох ознак. Зокрема, якщо у статуті релігійної організації, що діє в Україні, містяться вказівки на входження до структури релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України.

У Перехідних та прикінцевих положеннях зауважується, що протягом одного місяця з дати набуття чинності цим законом або набуття чинності законом, яким іноземна держава визнається агресором та окупантом, проводиться релігієзнавча експертиза зареєстрованих статутів релігійних організацій для встановлення обставин, передбачених у законі "Про свободу совісті та релігійні організації".

У разі встановлення таких обставин релігійним організаціям надається три місяці на внесення до своїх статутів передбачених законом змін та подання їх на реєстрацію у встановленому порядку. У разі, якщо протягом 4 місяців (для релігійних громад - 9 місяців) з дати набуття чинності цим законом релігійна організація не внесла передбачених законом змін до своєї офіційної назви та не подала відповідних змін до свого статуту на реєстрацію, її статут втрачає чинність в частині, якою визначається повна офіційна назва релігійної організації.

Також встановлюється, що не допускається надання переваг або накладання обмежень у діяльності релігійних організацій, про які йдеться в законі, окрім обмеження доступу священнослужителів, релігійних проповідників, наставників такої релігійної організації у частини, з'єднання Збройних сил та інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації.

Закон вступає в силу з моменту його публікації.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини