MENU

Не будьте "коміками". Сприймайте "коміка" серйозно

2681 4

Розгорнуте інтерв'ю Володимира Зеленського викликало бурхливе обговорення. Так багато людей намагаються висловити свою думку у ФБ щодо "коміка", що не помічають, як самі грають роль "коміків".

От пишуть люди: що це за політик, який збирається радитися з батьками, чи йти йому на президента?

Хтось дійсно вважає, що рішення про похід на президентські вибори реальні кандидати ухвалюють за пару місяців до дня голосування?

Ось так прокинувся зранку, вийшов на батьківську кухню:

– Мам, може я таки піду на вибори?

– Сходи синок. Тільки поїш спочатку.

Ну це ж несерйозно. Для другого у президентському рейтингу несерйозно. Несерйозно для людини, яка реально розраховує на перемогу. Основні кандидати свої кампанії ведуть ще з 2014-го.

Насправді, рішення Зеленський ухвалив вже давно. Ще влітку було відомо про формування штабу. Зараз цей штаб працює на повну.

Далі.

От люди сміються з його різних заяв. А ви дивились останні прес-конференції зі штабів двох топ-політиків? Де Березенко та Тимошенко мірялися результатами виборів до сільрад. Ще раз. Два політика з президентськими амбіціями (Порошенко-Тимошенко) заочно міряються сільськими рейтингами своїх партій. Хіба це не комічно?

Вони малюють собі 20-30%. Хоча їхні реальні рівні підтримки десь в районі 10%. Кажуть, у Макрона у Франції величезні проблеми. Так у нього підтримка більше, ніж у лідерів президентських перегонів в Україні. Це було б також комічно, якби не було так сумно.

Можна ржати з Зеленського. Але його другий президентський рейтинг – це не жарти, це реальні люди. І далеко не всі вони "коміки". І їх якось забагато як для людини, яку найчастіше називають "коміком".

От тільки Зеленський – не просто "комік". "Комік" він для тих, хто дивиться концерти "95 квартала". І не має значення – по телевізору чи в ю-тубі. Якщо людина не виходить за рамки шоу-концертів, то для неї Зеленський – лише "комік". Але якщо вийти за ці рамки, то можна побачити доволі успішну людину.

Читайте також: Участь Зеленського у виборах – це чудовий тест для нас, українців

Зеленський – власник (співвласник) серйозного бізнесу, який приносить прибуток з комедійних телепроектів. І не тільки.

От давайте разом порегочемо з "коміка", якого ми не бачимо. З Зеленського не з телеекранів. З його "смішних" доходів, які він озвучив в інтерв'ю.

Від 20 тисяч за корпоратив. Не гривень. Це в десятки разів більше, ніж середня зарплата в Україні. Маленька деталь – середня місячна зарплата. Корпоратив триває пару годин. "Комічно" порівнювати доходи, правда ж?

Година телевізійного продукту "Кварталу" приносила прибуток до $200 тисяч, зараз, після втрати російського ринку, на порядок менше. Ще раз – година телевізійного продукту. От подивилась людина годину "Вечірнього кварталу", пореготала з коміків, і все. А "коміки" за цю годину заробили на однушечку в Києві. Так, не найкращу, але квартиру в Києві. Смішно, правда ж?

Отже, "комік" у реальному житті є серйозним бізнесменом. Але яким він буде політиком?

І ось тут проблема. І для України, і для українців. На перемогу в президентських виборах претендує людина, про яку ніхто не знає – який він політик.

Прихильники Зеленського вже почали порівнювати його з Рейганом. Той – колишній президент США та колишній актор. Тільки їхні історії – не аналогічні.

До свого президентства Рейган мав майже 20 років досвіду у політиці, з яких більше 10 років пропрацював губернатором штату Каліфорнія. За аналогією, Зеленському міг би почати з місцевих виборів. Спробувати себе, наприклад, у ролі мера Кривого Рогу.

Пару каденцій на посаді мера рідного міста добре проявили б Зеленського-політика. Та й досвід в держструктурі йому б не завадив.

Це як з Кличком. Теж колись перспективним кандидатом на президента. Кияни відчули його успіхи в керівництві міста. Далі не треба.

Підсумовуючи.

Продовжувати сприймати Зеленського як "коміка" – це омана. Змагатися у жартах над його інтерв'ю та участю у президентських виборах – це самим перетворюватися на "коміка". З реальними претендентами на перемогу так не можна.

Потрібно почати ставитися до Зеленського серйозно. Лише серйозне ставлення до нього виведе самого Зеленського з образу "коміка" та ролі "Голобородька". Ми ще не знаємо, що в результаті отримаємо. Але не будемо самі перетворюватися на "коміків" та перетворювати Україну в комічну країну.

Читайте також: За кого голосовать нельзя, за кого можно, за кого нужно?

На додаток – найбільш притомний ФБ-пост про інтерв'ю Зеленського. Автор – редактор фактчек проекту VoxCheck Олена Шкарпова:

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олексій БРАТУЩАК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини