П'ять пріоритетів медреформи на 2019-й
Наступний рік стане ще одним викликом для трансформації системи охорони здоров’я, у якій для МОЗ є п'ять пріориетів.
Про це у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
"Для Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана розвиток системи охорони здоров’я є пріоритетом не на словах, а в конкретних діях. Всі зміни отримують максимальну підтримку команди уряду. 5 пріоритетів на наступний рік", – написала вона.
- Продовження трансформації первинної медичної допомоги. Головним завданням на цей рік було дати можливість українцям обрати свого сімейного лікаря, а лікарям — механізм справедливої оплати праці. І вже 23 мільйони громадян обрали своїх лікарів. Ціль на наступний рік — зробити так, щоби ви хотіли до свого лікаря йти.
- Програма “Доступні ліки” продовжуватиме діяти. На сьогодні вже виписано майже 30 млн рецептів, за якими люди безкоштовно або з невеликою доплатою отримали ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб. Для них можливість регулярно вживати ці ліки — якісніше та довше життя. Дізнайтеся більше про програму тут.
Читайте також: "З нового року прийом лікаря платний" – Супрун спростувала чергові фейки
- З 1 липня 2019 року розпочне діяти програма “Безкоштовна діагностика”. Вона гарантує, за направленням сімейного лікаря, оплату пакету аналізів, обстежень та лікувальних процедур від найбільш поширених в Україні хвороб. Це понад 50 діагностичних та лікувальних процедур, за які пацієнтам не треба буде платити в медзакладах. Безоплатно — означає включно з усіма необхідними супутніми матеріалами.
- Пілотний проект змін екстреної медицини у кількох областях. Це нові автомобілі, нове обладнання, підвищення кваліфікації та зарплат лікарів. Далі проект пошириться по всій країні. Також ті регіони, які не мають оперативно-диспетчерських служб або вони вже дуже застарілі, вже з наступного року отримають фінансування, щоб виправити це.
Читайте також: "Сітка під вибори" із медпрацівників – головний сюрприз "медреформи"
- Продовжуємо розширювати мережу сучасних кардіоцентрів. На наступний рік плануємо придбати ще 13 ангіографів для різних регіонів, де громадяни безоплатно зможуть отримати надскладні втручання, зокрема — встановлення стенту. У випадках інфаркту стенти безоплатні для пацієнтів.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки