MENU

19 дієтичних продуктів, які насправді сприяють набору ваги

2370 0

Дієтичні продукти, які маркують "низькокалорійні", "з низьким вмістом жиру", "без жиру" – особливо полюбляють ті, хто хоче схуднути. Хоча ряд дієтичних продуктів можуть принести вашій талії більше шкоди, ніж користі, пише Healthline.

1. Смузі та протеїнові шейки

Вони модні та мають привабливий вигляд у соцмережах та серед людей, які ведуть здоровий спосіб життя. Деякі смузі та протеїнові шейки поживні та дуже здорові, але є й такі, що надто калорійні та наповнені цукром.

Наприклад, готові смузі містять близько 14 чайних ложечок цукру в лише одній пляшці (450 мл). Більше того, деякі протеїнові шейки містять майже 400 калорій в одній пляшці (450 мл).

Такі напої можна легко і надто швидко вживати, наповнюючи тіло надлишковими калоріями та цукром.

2. Ароматизований йогурт з низьким вмістом жиру

Жир – поживна речовина, яка посилює смакові якості продуктів. Коли жир забирають з продуктів, щоб знизити кількість калорій, зазвичай у нього додають цукор, щоб посилити смак. Ряд йогуртів з низьким вмістом жиру містить додані цукри, а це не добре для втрати ваги та здоров’я загалом.

Читайте також: 8 продуктов, которые мы напрасно запасаем впрок

Наприклад, в одній чашці (225 г) ванільного йогурту з низьким вмістом жиру – більше 7 чайних ложечок (29 г) цукру. Цікаво, що молочні жирні продукти можуть бути кращим вибором, ніж молочні продукти з низьким вмістом жиру.

11-річне дослідження 8 238 жінок, які споживали більше жирних молочних продуктів, набрали менше ваги, ніж жінки, які їли варіанти з низьким вмістом жиру.

3. Свіжовичавлені соки

Частина людей вважає, що пиття свіжовичавлених соків з фруктів, овочів чи їх комбінації покращують здоров’я та сприяють схудненню. Хоча не всі соки багаті на цукор та калорії, більшість все ж такими є.

Регулярне вживання свіжого фруктового соку може призводити до надмірного споживання калорій, що може призвести до набору ваги. Тому краще пити соки, які здебільшого містять овочі без крохмалю: з капусти, наприклад. А також фрукти з низьким вмістом цукру на кшталт лимону. Це допоможе вам контролювати вживання калорій.

4. "Здорові" підсолоджувачі

Частина людей відмовляються або обмежують споживання білого цукру. Замість них вони обирають альтенативні підсолоджувачі, які вважають "здоровими". Мова про агаву, кокосовий чи фініковий цукор – лише частина прикладів. Хоча ці продукти часто вважають здоровими, зловживання будь-якими підсолоджувачами, навіть натуральними, може вести до набору ваги.

5. Низькокалорійні зернові

Намагаючись схуднути, ви можете починати день з низькокалорійних зернових (вівсянки, наприклад). Такі сніданки можуть мати небагато калорій, але у них часто є додані цукри. Та й ряд низькокалорійних зернових мають брак білків та здорових жирів, щоб давати вам відчуття ситості.

Маленьке дослідження на 30 чоловіках показало, що яйця та тост на сніданок давали краще відчуття ситості і вели до значно нижчого споживання калорій впродовж дня, ніж низькокалорійні зернові.

6. Сухофрукти

Сухофрукти повні харчових волокон, вітамінів та мінералів. Та сухофрукти менші і солодші, ніж свіжі фрукти. Тому легко їх переїсти. До того ж, порція сухофруктів має більше цукру та калорій, ніж така ж кількість свіжих фруктів.

Найкращий спосіб уникати переїдання сухофруктами – їсти 1/4-чашки (50г) під час перекусу. Втім, якщо можете, обирайте все ж свіжі фрукти.

7. Запаковані дієтичні продукти

Ними наповнені полиці крамниць: дієтичне печиво, чи чипси "без жиру". Більшість із них не є здоровими. Ряд таких дієтичних продуктів містять консерванти, нездорові жири та штучні підсолоджувачі, які можуть пошкодити вашому тілу.

Найкраще замінити ці упаковані, надмірно оброблені продукти поживними варіантами.

8. Ароматизована кава

Кофеїн діє як легкий придушувач апетиту, тому ряд людей п’ють більше кави, намагаючись схуднути. Хоча кава має багато переваг для здоров’я, вам слід відмовитись від певних кавових напоїв, якщо ви прагнете схуднути. Ряд таких напоїв, включаючи лате, фрапе та капучино,  багаті на калорії та цукри, якщо ви п’єте їх з цукром та солодкими сиропами. Лате раз на день не нашкодить, але цукрована кава може звести нанівець ваші зусилля схуднути.

9. Готові салати

Готові нарізні салати, наповнені багатими на клітковину овочами, можуть бути дуже сприятливими для зниження ваги. Але ці здорові продукти можуть поливати висококалорійною заправкою чи топінгом. І ці салати уже не такі здорові.

Готові салати, які продають у крамницях чи фастфуд-закладах, можуть бути повними калорій і нездорових жирів та цукрів. Тому кращим вибором є приготувати салат з поживних інгредієнтів власноруч.

10. Протеїнові батончики

Частина людей покладаються на протеїнові батончики для швидкого поповнення енергії. Деякі протеїнові батончики здорові та поживні, інші наповнені калоріями, цукрами та штучними інгредієнтами.

Наприклад, один один батончик може містити містить понад 6 чайних ложечок (24 г) цукру поруч з 330 калоріями.

Тому уважно дивіться на упаковку. Є більш поживні варіанти з цільними зерновими, які можуть запропонувати ту ж кількість калорій та протеїну, і мають значно менше цукру.

11. Дієтична содова 

На ній пишуть, що вона має 0 калорій, тому, мовляв, є здоровим варіантом. Хоча дослідження пов’язують вживання дієтичної содової за набір ваги.

Наприклад, дослідження на понад 2000 людей показало, що ті, хто пив дієтичну соду, мали більшу окружність талії, ніж ті, хто її не пив.

Споживання такої содової підвищує ваші шанси мати високий рівень цукру в крові та високий кров’яний тиск у порівнянні з людьми, які не пили таких напоїв. Така содова також негативно впливає на кишкові бактерії, тим самим підвищуючи ризик розвитку діабету та інших метаболічних захворювань.

12. Гранола

Такий сніданок полюбляють багато людей, які обирають здоровий спосіб життя. Хоча цільна гранола може містити поживні інгредієнти на кшталт вівса, горіхів, насіння, кокосу, ряд марок вкладає в неї додані цукри.

Щоб контролювати споживання цукру, обирайте гранулу, яка містить не більше ніж 6 грамів цукру у порції. А ще краще зробити власну гранолу, запікаючи вівсо, корицю, горіхи, кокос, кокосову олію та сухофрукти на низьких температурах.

13. Спортивні напої

Вони можуть бути корисними для атлетів та тих, хто має інтенсивні тривалі тренування. Але звичайній людині вони не потрібні. У них може бути цукор і спортивні напої можуть призводити до надмірного споживання калорій.

Будь-який тип солодких напоїв може підвищувати рівень цукру в крові, що може вести до інсулінорезистентності та набору ваги.

Наприклад, дослідження 7500 дітей та підлітків показало, що ті, хто регулярно пив спортивні напої, набрали значно більше ваги, ніж інші їхні однолітки.

14. Дієтична арахісова паста

Має менше калорій та жирів, ніж звичайна арахісова паста. Хоча це може здатися хорошим вибором людини, що худне, дієтична арахісова паста часто містить нездорові олії та додані цукри. Природна арахісова паста, зроблена з обмежених інгредієнтів, кращий вибір для втрати ваги.

Дослідження показує, що обмеження доданих цукрів сприяє втраті ваги, тож краще обирати натуральну арахісову пасту без доданих цукрів.

15. Низькокалорійні приправи

Низькокалорійні приправи на кшталт заправок до салатів та кетчупу можуть бути прихованим джерелом доданих цукрів та можуть призводити до набору ваги. Ряд низькокалорійних приправ "напаковані" цукрами.

16. "Здорові" солодощі

Багато десертів та солодощів маркують як здорову альтернативу звичним солодощам. Хоча у них може бути менше калорій, ніж у традиційних десертах, низькокалорійні продукти, цукерки та інші смаколики можуть мати багато цукру та штучних інгредієнтів.

Щоб знизити кількість калорій і водночас підтримати смак, виробники замінюють жири на цукри чи штучні підсолоджувачі. Додані цукри можуть вести до набору ваги. А штучні підсолоджувачі можуть навіть викликати діарею, здуття живота чи гази. Споживання штучних підсолоджувачів на кшталт аспартаму чи сукралози пов’язане зі збільшеним ризиком ожиріння та можуть навіть заохочувати тягу до цукру і викликати залежність.

17. Продукти з низьким вмістом жирів

Щоб схуднути, ряд людей намагаються обмежити жирні продукти. Хоча дослідження показує, що це може бути контрпродуктивно.

Читайте також: 5 продуктов, вред которых сильно преувеличен

Один огляд зазначає, що низькокалорійні та нежирні продукти містять більше цукру, ніж звичні їхні версії. Споживання навіть малої кількості доданих цукрів може вести до набору ваги, проблеми з рівнем цукру в крові та ризику хвороби серця.

18. Заморожений йогурт

Це популярний десер, широко поширений як замінник морозива. Але ряд заморожених йогуртів заохочують вас набрати повну тарілку смаколика, і вам важко контролювати розмір порції. До того ж, у багатьох заморожених йогуртах є цукрові топінги. Так ваш "корисний" смаколик набирає ще більше цукру.

Щоб тримати це під контролем, обирайте маленькі порції такого замороженого йогурту та обирайте натуральні додатки до них: наприклад, свіжі фрукти чи горіхи.

19. Суші

Суші можуть бути здоровою або нездоровою стравою – все залежить від вмісту. Роли, наповнені інгредієнтами на кшталт креветки в темпурі чи солодким соусом, можуть бути повними калорій. Обирайте суші, які містять здорові складники на кшталт свіжих овочів, авокадо, свіжої риби чи креветок на грилі, а також обирайте коричневий рис замість білого, щоб збільшити споживання клітковини.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

УП. Життя


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини