Томос, вручений сьогодні, це результат розвитку самої Церкви і не треба перебільшувати тут роль влади, – Матвієнко
Блаженніший Митрополит Київський Епіфаній у своєму Слові при врученні йому Вселенським Патріархом Томосу про автокефалію і жезлу Предстоятеля 15-ї Православної Церкви у світі, згадав ув'язнених і полонених у Росії українців, віддав належне багаторічній праці і служінню вірі Патріарха Філарета, (згадавши його в сані митрполита), митрополиту Макарію, спочилому Патріарху Мстиславу іншим спочилим владикам . Однак не згадав спочилого Патріарха Володимира, похованого на Софійській площі.
Найголовніше, що відбулося спільне, з однієї чаші, причасття Патріарха Варфоломея з Блаженнішим митрополитом Епіфанієм. Саме через це причасття відбувається єднання усіх вірних Української Церкви з усіма православними світу. Якщо такого єднання прагнуть віряни РПЦ, то їм треба причащатися у храмах Української Помісної Церкви. А це суворо заборонено Московським Патріархом.
Читайте також: Нарешті Україна отримала повну і остаточну незалежність від Москви та її російсько-ефесбешної церкви
Тепер на зовні для Української Церкви важливим є питання визнання іншими Помісними Церквами. Проте, якщо цей процес триватиме хоч і кілька років – не страшно, бо нас визнано Вселенським Патріархом.
У внутрішньому устрої важливо, щоб процес переходу парафій РПЦ до канонічної Української Церкви відбувався безконфліктно та упорядковано.
Тепер значно зростає роль кожного парафіянина, бо від його голосу на парафіяльних зборах залежатиме рішення громади – лишатися в РПЦ, чи переходити в Українську Церкву. Те саме можна сказати і про насельників та насельниць монастирів. А роль єпископів – навпаки зменшується. Загалом, саме архієреїв РПЦ, після вручення Томосу, не слід поспішати приймати до єдиної Церкви, бо вони отримають право голосу на АрхієрейськомуиСоборі та участі у Синоді. Хіба, переходитимуть разом із єпархіями.
Читайте також: Євстратій Зоря попередив про посилення антиукраїнської боротьби проти ПЦУ
Президент Петро Порошенко заявляє, що вручення Томосу стоїть в одному історичному ряді з Володимировим Хрещенням і актом Незалежності. Ну, це не так. Хоча 333 роки (1686-2019), наша Церква існувала відгороджена від світового Православ'я московським бар'єром, проте вона була. Були монастирі і братства, семінарії та друкарні. Томос, вручений сьогодні, це результат розвитку самої Церкви і не треба перебільшувати тут роль влади. Наприклад, Патріарху Філарету влада більше заважала, ніж допомагала. Владі спасибі за зроблене, а наразі їй слід повернутися до забезпечення рівності усіх перед законом, охорони культурного надбання, запобіганню силового тиску на громадян, у релігійних стосунках зокрема.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки