MENU

Де межа між бізнесом та шахрайством? Письменник розповів, як видавництва без особливих зусиль "заробляють" 600 000 грн.

3222 0

Оце зателефонували мені добрі люди і кажуть: «Нам запропонували взяти участь у проекті «Талановиті діти області».

Треба підготувати розповідь про свою дитину/дітей, надіслати світлину і укласти угоду. Потім вийде книжка – повноколірна, з твердою обкладинкою, формату А4, яку потім вручать дитині разом з іменним дипломом і відзнакою «Талановиті діти». І коштуватиме це щастя (увага!) – 4000 грн за сторінку формату А4. Чи це нормально?».

Я почухав потилицю і попрохав точнішу інформацію. Мені надіслали все – і лист від видавництва (називати наразі не буду, щоб не піарити, лише скажу, що це районне видавництво), і прайс-лист, де розцінки побудовано так, що краще придбати або цілу сторінку, або половину, бо третина вже коштує 1500 грн.

Як людина, що причетна до видавництва і друку багато років, я ретельно все це проштудіював, порадився із партнером, в якого цей стаж ще більший, ніж у мене і от що одержалось.

Уявимо, що в області знайшлося 200 дітей, яких батьки захотіли прославити на цілу сторінку (хоча насправді їх буде більше, марнославство міцно присутнє в нашому ментальному спектрі). Отже, 200х4000 = 800 000 грн. 

На рахунок видавництва приходить вісімсот тисяч гривень!

Читайте також: Ще один метод шахрайств на сайтах знайомств. ФОТО

Далі уявімо, що видавництво добросовісне і ретельно здійснює додрукарську підготовку (редагування, розробка дизайну, макетування, обробка світлин, верстка, коректура тощо) і витрачає на це… ну, візьмемо київські ціни, аж 20 000 грн.

Плюс!

Далі друкарські послуги – себто перетворення ПДФ-макету на книжку. Прийнято рахувати в середньому вартість сторінки в такій книжці на виході – 3 грн. При накладі 200 –це ще 120 000 грн. Хоча можна знайти купу друкарень, які животіють, і зроблять це значно дешевше. Але вже.

Йдемо далі. Вартість друку іменного диплома – 10 грн. плюс рамка – 40 грн. – всього 50. Додаємо ще 10 000 грн. Ну й відзнака – якою вона буде, в документах не сказано. Але гарантую, що не золотою. Докинемо ще 10 000 грн. Хай ще податку трохи – впевнений – там діють ФОПи, отже це – дрібниці. Отже, округливши все виходимо на суму витрат – 170 000 грн.

І, махнувши чарівним патичком, отримуємо: 800 000 – 170 000 = 630 000 грн.

Читайте також:  Як шахраї дурять українців «виграними» авто. Схема дуже проста

Тож я подумав, колеги-видавці, може не варто рухати вперед книговидавництво, а робити ось так, як ці кручені суб’єкти? Розумію, що криміналу тут немає.

Але є чистий, кажучи мовою папєрєдніков, «разводняк лохов». І тому прикро – і за тих, хто це робить, і за тих, хто на це ведеться. Попри наявність у прайсі лицемірного рядка «кругла сирота, дитина-інвалід – безкоштовно»…

Пи.Си. Якщо комусь цікаво – всі згадані документи в мене є.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Сергій ПАНТЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини