MENU

Утилізація ялинок в Миколаєві (і не тільки)

2092 0

Новорічно-різдвяні свята закінчились, ялинки вже нікому не потрібні. Але куди ж діти зимову красуню миколаївцям, щоб з користю і без шкоди для навколишнього середовища? Безліч пунктів збору новорічних хвойних дерев відкрилися у Києві, Львові, Дніпрі, Ужгороді. У Києві, наприклад, зібрані ялинки, сосни, смереки переробляють на тирсу і використовують для мульчування лунок кущів та дерев, що захищає ґрунт від пересихання й перегріву.

Закордоном утилізація ялинок дуже організована. Європейці та американці знайшли масу способів, як отримати вигоду від цих дерев. Наприклад, у Великій Британії, Голландії, Австрії, Данії їх переробляють на компост та паливні брикети. У Швеції святкові дерева спалюють у котельнях, завдяки чому більше 10% будинків населення опалюється цим методом. У Польщі уже шість років ялинки також йдуть на виробництво електроенергії. У Скандинавських країнах ялинки відвозять на меблеві фабрики, де з них виготовляють меблі. У США є навіть Асоціація новорічних ялинок Америки (National Christmas Tree Association), утворена аж в 1935 році. Там з хвойних дерев роблять дерев’яні вироби, папір і наповнювачі для котячого туалету.

Читайте також: Новорічні ялинки запропонували переробляти на підсолоджувачі та фарбу

У нашому місті, поки що, єдиним правильним рішенням стане – віднести ялинку до Миколаївського зоопарку (можна залишити просто біля воріт), де вона стане їжею або цікавою забавкою для тварин. Хвойні дерева містять чимало вітамінів групи В, С, Е, білків і мінералів, тому є гарною добавкою до основного раціону тварин. Найбільшими ласунчиками є кози, олені, лані, антилопи й косулі, вони їдять таке із задоволенням. Крім поживи, гілки ялинок можуть бути використані в якості підстилки чи для обігріву вольєрів.

Важливо: повністю очистіть ялинку від декорацій, дощику, металевих кріплень, іграшок, гірлянд та інших прикрас, аби вони не зашкодили здоров’ю тварин.

В яких ще цілях можна використати новорічну ялинку?

Мило

Для цього потрібно звичайне (дитяче) мило розтопити на водяній бані/мікрохвильовці. Додати хвою з розрахунком: одна чайна ложка голок на кожні 100 грам мила. Можна попередньо замочити голки у воді, а потім подрібнити їх у кавомолці (це якщо дерево вже майже висохло). Далі добре перемішати утворену масу, вилити у форми й залишити до повного застигання.

Саше

Саше – це ароматична подушечка, наповнена духмяними травами й спеціями. До новорічного саше можна додати гілочки ялинки, корицю, бодян, апельсинові шкурки, лаванду, тощо. Готовий виріб можна повісити у шафі, спальні або покласти між стопками постільної білизни.

Вироби/декор

Ялинові голки і гілки часто використовують у букетах з засушеними квітами, декорі свічок, створенні фото тощо. Все залежить від вашої фантазії.

Ванна з хвоєю

Хвоя – унікальна рослина, яка має безліч корисних властивостей, заспокоює нервову систему й покращує сон. Для прийняття ванни з хвоєю, ялинові голки потрібно перетерти в максимально однорідну пасту й додати у воду. Або залити окропом і через 60 хвилин отриманий настій вилити у ванну.

Інгаляція

Ефективним засобом лікування кашлю є хвоя. Для приготування інгаляційної рідини потрібно взяти свіжу хвою ялини, сосни або модрини, залити холодною водою і залишити настоюватися протягом 8-12 годин. Потім довести настій до кипіння і провести процедуру інгаляції протягом 10-15 хвилин.

Читайте також: Хто не встиг, той запізнився: у Києві демонтують головну ялинку країни. ФОТО

Викидаючи ялинку біля сміттєвого баку, ви не позбавляєтесь проблеми. Будь ласка, утилізуйте з користю для себе, оточуючих та планети. І світ обов’язково вам віддячить.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Анна МАКОВІЙЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини