MENU

Величезний ризик для життя. У Тернополі масштабна проблема з опаленням. ФОТО

3016 1

Минулими вихідними проносила мене доля через Тернопіль, а це місто моєї улюбленої фантастичної проблеми з опаленням, масштабів якої в інших містах я не бачив. Це коли половина будинку міста на централізованому опаленні, друга – на індивідуальному. Індивідуальні котли за попередні десятиліття малодослідженим чином прописалися в квартирах, а оскільки вентиляційних каналів будинки не передбачали, то вихлопні труби гордо стирчать зі стін просто під вікнами сусідів. Як це розгребе нинішня мерія – я поки маю обмежене розуміння, але нудно точно не буде.

У міру сил і можливостей хочу допомогти містам пояснити мешканцям: чому такий спосіб опалення – не просто поганий, а загрозливий, і чому в багатоповерхівках не можна виводити вихлопну трубу на фасад. 

Так от. 

Газ – це така зараза, яка згорає без видимого диму і запаху, але горить добре і залишає по собі спалені гази. Дим цей буває різний – умовно малошкідливий ( СО2 і окиси всіх домішків) і смертельно отруйний (СО), але людське око не бачить ні того, ні другого. Я давно полював на фото тепловізійної картинки вихлопу спалених газів, але все не вдавалося її впіймати – через спектральні особливості цивільних тепловізорів хмарку видно кілька секунд і потім вона зміщується на інший діапазон і стає невидимкою.

Читайте також: Цена на газ для населения с 1 мая 2019 г. вырастет еще на 33%

Мені пощастило – я стояв під трубою котла з включеним тепловізором в момент, коли він включився і хмарка засвітилася, а я встиг зробити кілька унікальних кадрів.

На фото було чітко видно: при запуску котла струмінь спалених газів відлітає на метр-півтора від фасаду, а тоді починає підніматися догори – і повертається до стіни, своєрідно налипає на неї і вже піднімається в небо практично по стіні. 

Що це означає? Весь будинок постійно знаходиться в хмарі викидів спаленого газу. Ці гази заходять через відкриті вікна і фасадні вентканали до квартир. Люди в будинках постійно дихають повітрям, в якому є значна частка диму від їх власних котлів. І добре, якщо в тих димах небагато чадного газу – монооксиду вуглецю – який є сильною отрутою. При тому, що в квартирах не з’явилося систем допливу повітря, а вікна або герметичні, або заклеєні – я переконаний, що частка чадного газу в вихлопі є значно вищою, ніж мала б бути. Не здивуюся, якщо в мешканців будинку болить голова, вони відчувають запаморочення і нудоту. 

Я недавно писав про те, як у Львові від чадного газу в квартирах загинули 4 людини за тиждень.

До чого це все? Найдорожчим в нашому житті є власне життя – наше і близьких. В Україні традиційно не надається уваги якості повітря, яким ми дихаємо і ризикам здоров’ю від поганої вентиляції.

Газ в будинку і газові прилади – це величезний ризик для життя свого та сусідів, поготів, що багатоповерхівки не проектувалися на індивідуальні котли. Рахунки за тепло можна зменшити і іншим способом – утепливши будинок і модернізувавши систему централізованого опалення. 

Читайте також: Що не так з нормою споживання газу

Покажіть ці фото людям, які живуть в будинках з такими трубами по фасадах. Хай живуть довго і здорово.

Вихлопні труби котлів на кожному поверсі, світяться кінцівки: кожен з них викидає хмару диму вже в невидимому діапазоні.

Момент старту лише одного котла і викид хмари диму від фасаду.

Хмара теплого диму піднімаючись розвертається і налипає на фасад, далі буде підніматися безпосередньо по фасаду, заходити у квартири.

Це той самий будинок з вихлопними трубами по фасаді.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Святослав ПАВЛЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини