MENU

Кумбха-мела: індійський фестиваль, який відвідує 120 млн людей. ФОТО

1619 0

Мільйони людей в північноіндійському місті Аллахабад готуються до ритуального купання у святих водах в рамках найбільшого у світі релігійного зібрання – Кумбха-мела.

Як передає кореспондент BBC Гііта Пандей, принаймні 15 мільйонів людей мають одночасно зібратися в місці злиття річок Ганг, Ямуна та міфічної, підземної річки Сарасваті.

Влада регіону готується прийняти до 120 мільйонів людей під час 49-денного релігійного фестивалю. Він вважається найбільшим зібранням людей. Фестиваль навіть можна побачити з космосу.

Читайте також: Як будують понтонні мости в Індії. ФОТО

Індуїсти вважають, що купання у місці злиття річок – відомому як Сангам – очистить їх від гріхів і допоможе спасінню.

Найбільша принада фестивалю – нага сандхуси – голі, вкриті попелом аскети, які приходять до міста у складі велелюдних барвистих процесій. На останньому фестивалі у 2013 році жінкам-аскетам вперше дозволили купатися в Сангамі. Цього разу у фестивалі беруть участь також сотні трансгендерів.

Більше мільйона іноземних паломників візьмуть участь у фестивалі. Підготовка до свята зайняла понад рік, що значно більше ніж підготовка до щорічного паломництва мусульман до Мекки (хаджу).

Мела (що означає "ярмарок" на хінді) проводиться в Аллахабаді протягом століть, але в останні два десятиліття вона перетворилася на справжню мега-подію. Вартість цьогорічного фестивалю – 400 млн доларі

Для розміщення людей створили тимчасове наметове містечко площею 32 квадратні кілометри, в комплекті з сотнями кілометрів нових доріг. Нові лікарні, банки та пожежні служби створили саме для фестивалю, так само, як і 120 тисяч туалетів. Сотні нових залізничних маршрутів працюють в Аллахабаді, аби розв'язати транспортну проблему для паломників. Понад 30 тисяч поліцейських і військових мають забезпечувати безпеку міста.

Читайте також: Азия глазами местных жителей: факты об Индии, которые стоит знать. ФОТО

Напередодні фестивалю релігійні культи проводили щоденні процесії, відзначені великою пишнотою і театральністю. Атмосфера на фестивалі святкова, і влада оголосила, що в його рамках заплановані музичні та танцювальні виступи. Але безліч неорганізованих розваг можна знайти в усіх куточках міста: діти показують фокуси з канатами, виступають барабанщики та співаки. Більшість паломників, однак, кажуть, що вони тут не тільки заради розваг, а щоб "відповісти на виклик Матері Гангу".

Коротко про Кумбха-мела

– Паломництво, в ході якого індуїсти збираються в місці злиття річок Ганг, Ямуна і міфічної Сарасваті

– Цьогоріч на фестиваль очікують 120 мільйонів відвідувачів протягом семи тижнів. У торішньому хаджі у Саудівській

– Аравії взяло участь 2,4 мільйона людей

– Астрологія визначає більшість аспектів фестивалю, включаючи дату, тривалість і місце проведення

– У місці проведення створили 15 таборів, де ті, хто загубився під час фестивалю зможуть спробувати знайти своїх близьких. Такі табори почали створювати у 1946 році, тільки тепер вони ще мають сторінки у Facebook і Twitter, де розміщують оголошення про тих, хто загубився.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Гііта ПАНДЕЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини