MENU

Що чекає педагога який не пройшов сертифікацію

1341 1

ФАКТ. Сертифікація педагогічних працівників запроваджена новим Законом України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року. Відповідно до частини 2 статті 51 Закону сертифікація педагогічного працівника відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою.

РЕАЛІЗАЦІЯ. На виконання частини 6 статті 51 Закону Міністерством було напрацьовано проект відповідного Положення про сертифікацію педагогічних працівників, яке було затверджене Кабінетом Міністрів України 27 грудня 2018 року (далі – Положення).

Згідно з абзацом третім пункту 1 Положення – педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно за своєю ініціативою та бажанням на добровільних засадах, а відповідно до абзацу першого пункту 5 Положення – сертифікація педагогічного працівника здійснюється за умови його добровільної реєстрації.

Читайте також: Право глупых на невежество не должно нарушать право умных на образование – мнение

НАСЛІДКИ УСПІШНОГО ПРОХОДЖЕННЯ:

1. Педагогічний працівник, який пройшов сертифікацію, отримує щомісячну доплату в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката, який є дійсним протягом трьох років.

2. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником. На продовження цієї норми Закону у пункті 40 Положення зазначено, що успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової (позачергової) атестації педагогічним працівником з присвоєнням йому наступної категорії педагогічного працівника або підтвердженням наявної вищої категорії.

НАСЛІДКИ НЕУСПІШНОГО ПРОХОДЖЕННЯ СЕРТИФІКАЦІЇ. Неуспішне проходження педагогічним працівником сертифікації не впливає на:

– результати його чергової (позачергової) атестації;

– підтвердження наявної чи присвоєння наступної педагогічної категорії;

– продовження його роботи на відповідній посаді чи застосування до нього будь-яких заходів адміністративного впливу.

ПРОХАННЯ МОН. У МОН просять:

– утриматися від будь-яких дій, які можна тлумачити як тиск, примус, спонукання, прохання тощо педагогічних працівників щодо проходження чи непроходження ними сертифікації;

– не вести жодного контролю чи обліку за тим, скільки, з яких закладів освіти і яких педагогічних працівників (стаж роботи, кваліфікаційна категорія, педагогічні звання тощо) подали чи подають свої документи на сертифікацію;

Читайте также: Міністр освіти Естонії розповіла про особливості естонської шкільної системи

– усіх керівників закладів освіти безвідмовно надавати усім працівникам, які виявили бажання взяти участь у сертифікації, необхідні їм для реєстрації довідки, витяги, інформацію тощо.

РЕЗУЛЬТАТИ. МОН не вимагає і не вимагатиме жодних звітів за результатами сертифікації, не питатиме про причини попиту на сертифікацію в одній області і відсутність попиту (якщо таке станеться) в іншій області.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Лисак


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини