MENU

Міжнародний день обіймів, або Чому батьківські обійми так важливі

3850 0

21 січня – Міжнародний день обіймів.

Чому так важливі батьківські обійми та поцілунки?

Обійми та поцілунки впливають на розвиток дітлахів. Якщо в дитинстві потреба дитини в тактильному дотику не була задоволена, то хлопчики та дівчатка виростають з відчуттям порожнечі в середині. Це відчуття супроводжує їх протягом життя та спричиняє страх у разі зближення з іншими людьми (колегами, коханими, рідними).

Немовлятам дотики, обійми матусі та батька забезпечують відчуття повної безпеки – батьки поряд й страх зникає. Коли діти трохи підростають, їм так само потрібні дотики та обійми, навіть коли стають самостійними та починають освоюватися у колективі інших маленьких дітей. Чи доводилося вам бачити, як маленька дитина грається, бігає неподалік мами на прогулянці, повсякчас підбігаючи, торкаючись мами чи обіймаючи її? А коли малюк випадково впаде, що перше допомагає замість знеболювального? Звісно – це матусині обійми та поцілунки!

Читайте також: 10 ошибок, о которых жалеют все родители

До речі, учені виявили, що енергія, яку віддає матуся дитині, обіймаючи її чи гладячи по хворому місцю, дійсно здатна полегшити біль, адже вона заряджена материнською любов’ю. 

У людини найбільше енергії згущується в руках. Якщо розвивати ці здібності, можна лікувати себе й інших людей. Але це потребує значних енергетичних затрат і сил. Після таких лікувань людина відчуватиме втому, буде знесилена, тому не всі до цього готові. З рідною дитиною це відбувається природним шляхом. Мати на підсвідомому рівні поцілунками, наче кішка "зализує" рани дитинчаті, а обіймами зупиняє біль. Таким чином, можна полегшити, зовсім позбавити дитину як від болю розбитого коліна, так і від психологічного болю (розчарування в першому коханні, сварка з другом тощо).

Обійми не лише матері, але й батька та інших близьких можуть мати анестетичний ефект, але лише тоді, коли є щира безумовна любов до дитини. Учені робили експерименти та виявили, коли дітям роблять медичні маніпуляції, реакція дітей без батьків і з ними різниться. У другому випадку малюки спокійніше поводилися під час процедури, особливо, коли відчували тактильний дотик рідних.

Кому більше потрібні пестощі – хлопчикам чи дівчаткам?

Деякі батьки вважають, що хлопчиків виховувати суворо та менше з ними панькатися, не багато приділяти часу обіймам та поцілункам. Як свідчать статистичні дані, дівчаток (немовлят) дійсно обіймають більше у 5-6 разів, ніж хлопчиків. Це факт, і панькатися з майбутніми чоловіками не слід, але ж пестощів їм також бракує. Але це не сюсюкання в звичайній формі, наприклад, з підлітком – цілування та хвилювання переляканих матусь, а раптом мій 2-х метровий хлопчик упаде, чи хтось ніс йому розіб'є, а звичайні обійми, лоскотання та ніжні торкання голови.

Коли діти зовсім маленькі, то їм так само потрібні обійми та поцілунки. Трохи згодом хлопчики потребують не пестощів, а поплескування по плечу, на знак похвали чи чоловічі рукостискання під час вітання та подяки. Дівчатка з віком потребують тактильного контакту більше, у 11-13 років їм необхідна увага в формі обіймів, пестощів для того, щоб вони не накоїли дурниць та помилок у своєму житті. Не віддали свою цнотливість першому, хто приголубить, що, на жаль, дуже часто буває. Звичайне чоловіче бажання дитина сприймає щиро, як справжнє кохання, бо їй бракує щирих обіймів і тактильного контакту від батьків.

Тому сумлінні батьки завжди замислюються над тим, чи достатньо уваги приділяють донечці? Чи почуватиметься вона добре в теплих обіймах матусі з татом? Чи правильно вони пестять хлопчика? Яким є тактильний контакт з батьками у сина? 

Турботливі матусі з татусями розуміють, наскільки важливі обійми та навіщо вони потрібні.

– Обійми та поцілунки здатні лікувати. Вони поліпшують фізичний та психологічний стан дитини.

– Обійми та поцілунки підвищують стійкість до стресів малюка.

– Обійми та поцілунки – це справжні "природні ліки". Якщо достатньо обіймати та цілувати дитину, у неї виробляється гормон щастя ендорфін, здатний позбавити болю,
та гормон любові та прив'язаності – окситоцин.

Читайте також: Две суперкниги о том, как пережить истерики ребенка

– Обійми та поцілунки дають дітям відчуття захищеності та знижують їхню тривогу.

– Обійми та поцілунки допомагають дітям краще розвиватися. Діти, яких частіше пестять батьки, випереджають у розвитку своїх однолітків.

– Обійми та поцілунки навчають бути доброзичливим й радісним. У державах, де прийнято відкрито виявляти одне до одного емоції – обійматися та цілуватися під час зустрічі, люди живуть у мирі та злагоді.

– Обійми та поцілунки – це найпростіші способи допомогти дитині почуватися щасливою. Вони тривають усього 15-20 с, а дарують багато емоцій на півдня.

Тактильний контакт з дітьми – одне із головних складових гармонійних взаємин між батьками та дітьми. Тому слід це знати.

А зараз просто обійміть своїх дітей, не залежно від того, скільки їм виповнилося років, поцілуйте їх та скажіть щось приємне!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Місто маминих мрій


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини